П'ятниця, 22 Вересня

Детальні плани територій по вулицях Одеській та Червоній розглянули на засіданні архітектурно-містобудівної ради

Всього лишень два питання було винесено цього разу на порядок денний засідання архітектурно-містобудівної ради. Причому обидва питання стосувалися одного і того ж – детального плану території, замовником обох планів є управління містобудування, архітектури та земельних відносин, а розробником – підприємство «Архітектурна майстерня Бердичева», відоме і знане завдяки розробці багатьох планів та проектів, розглянутих на засіданнях цієї ж таки ради.

Як зазначив на початку Вадим Трушевський, котрий наразі тимчасово виконує обов’язки начальника управління містобудування, архітектури та земельних відносин і котрий цього разу проводив засідання, що доцільно буде об’єднати містобудівну раду та громадські слухання, аби ще раз не збиратися.


По черзі присутні уважно слухали та розглядали детальні плани кожної із представлених територій, аби у разі чого зробити зауваження, якщо такі є, чи надати пропозиції. Зауважимо одразу, що поки мова не йшла про будівництво на земельній ділянці якогось нового об’єкту, бо це не ескізні пропозиції і не проекти майбутніх будівель.


По вулиці Одеській розробка детального плану пов’язана з тим, аби дозволити суб’єктам господарювання здійснювати на цій території свою господарську діяльність. Це територія на Червоній горі, як їхати у напрямку Елінгу, ліворуч. За словами розробника, в межах цього детального плану знаходиться 3 земельні ділянки, замовник має бажання змінити цільове призначення частини з них на «будівництво та обслуговування об’єктів транспортної інфраструктури» і об’єднати в одну структуру, щоб не дробити. 


На рахунок необхідних мереж, то тут проблем немає, адже є ті, що проходять вздовж вулиці Одеської і забезпечують розміщені там об’єкти: напірна каналізація, газ, зв’язок, водопровід та кабель 10 кВ. Детальним планом передбачено можливий розвиток самої вулиці Одеської в межах, встановлених генпланом, причому так, щоб об’єкти попередньо вписувались в розвиток міста, якщо в майбутньому щось буде змінено в плані ширини дорожнього покриття тощо.


Територія розглянутого детального плану має розміри 2,4 га, територія громадського призначення – обслуговування кафе та автомийки – 5,5 сот., поруч ділянки 0,38 і 0,39 га, озеленення, що потрапляє у санітарну зону, - 0,1 га. Зауважень чи пропозицій від присутніх членів ради не надійшло, було лише одне питання щодо відстані до житлового будинку, який знаходиться неподалік. Проте, як зазначив розробник, відстань там велика і ніяких проблем не буде.


Вадим Трушевський конкретизував, що детальний план розробляють на 2 земельні ділянки: одна перебуває в користуванні суб’єкта господарювання і там є об’єкти нерухомого майна, котрі є його власністю. Інша ж земельна ділянка – це земельна ділянка комунальної власності, котра свого часу була виставлена на земельні торги. Торги не відбулися у зв’язку з відсутністю учасників, були пропозиції змінити її функціональне призначення і повторно виставити на аукціон. Тому вже за результатами аукціону буде визначено користувача і його подальші наміри в межах цільового призначення земельної ділянки.


Наступний детальний план стосувався території по вулиці Червоній, яка є вільною від забудови. Питання це пов’язане з подальшим виділенням ділянок під житлову забудову учасникам АТО і ООС. Було прийнято рішення взагалі про розробку декількох детальних планів на території Бердичева, але, попрацювавши з розробниками, виник ряд технічних питань, які не дозволяють продовжити далі роботу по іншим запланованим територіям і відповідно провести виділення земельних ділянок. А ця територія по вулиці Червоній є придатною для вищевказаної мети. Ділянка нескладана, добре підходить під це призначення. В генеральному плані, за словами розробників, тут нафантазували дитячий садок, будинок для пристарілих та басейн – в чистому полі. Сусідні ділянки вже виділені під житлову забудову і відповідають детальному плану. На рахунок насиченості ділянки мережами, то тут наявний газопровід, охоронна зона 150 метрів, декілька електромереж повітряних, мережа зв’язку. Буде виділено 25 земельних ділянок майже по 10 соток, ні одна з них не має ніяких обмежень для будівництва. На рахунок водопостачання проблеми немає, бо, наприклад, з вулиці Червоної, де розташовані багатоповерхівки, з водопроводу можна провести воду, але це вже згідно з техумовами водоканалу. Електропостачання та газопостачання теж не є проблемою, а от проблема виникає прогнозовано з каналізацією, бо приватні будинки мають вигрібні ями. Тут або, можливо, розмістити КНС, або з розрахунком на майбутній розвиток цієї території за межами можна по межі міста, по прибережній зоні вийти до найближчої каналізації.


По цьому детальному плану запитань взагалі ніяких не було, так само, як і зауважень і пропозицій. Адже все відповідало нормативним документам, про все розробник розповів до найменших подробиць. Тому два плани були одноголосно затверджені членами архітектурно-містобудівної ради і саме засідання пройшло швидко.

planu 1

planu 2

planu 3

planu 4

planu 5

planu 6

planu 7

planu 8

planu 9

planu 10

planu 11

planu 12

planu 13

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.