Вівторок, 16 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Бурхливу суперечку серед депутатів на комісії викликав... катафалк

Причому цю тему окремі депутати піднімали у понеділок протягом усього засідання постійної депутатської комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку під головуванням Юрія Ніколаєнка. Більше того, в суперечку з депутатами вступав і перший заступник міського голови Артем Азізов, а питання це вже потім обговорювали навіть з гумором.

Почалося все з того, що начальник управління ЖКГ Руслан Квятківський доповідав по питанню «Про затвердження Програми розвитку житлово-комунального господарства та  благоустрою міста  Бердичева на 2020 рік  та Бердичівської  міської  територіальної громади на 2021-2022 роки» порядку денного майбутньої сесії міської ради. На розгляд членів комісії він вніс кілька пропозицій щодо зняття коштів, що не будуть витрачені, з комунальних підприємств і перекиду їх на інші потреби. Зокрема, запропоновали зняти 300 тис. грн. з КП «Комбінат комунальних підприємств», які були виділені на придбання катафалку. Причиною цього стала недостатність цієї суми для купівлі похоронного транспорту, адже, за словами Руслана Квятківського, більш-менш нормальний буде коштувати близько 17 тис. дол.


Депутат від політичної партії «Європейська Солідарність» Сергій Онофрійчук, котрий раніше не один рік займав посаду заступника міського голови з питань ЖКГ, містобудування та архітектури, обурився з цього приводу найбільше. Він висловив думку, що катафалк можна придбати і дешевше, та почав наводити аргументи з приводу купівлі того, без чого можна було б поки обійтись, і того, що наразі дійсно необхідне. Мова зайшла про купівлю сцени для святкування подій у Бердичеві, яку кожного разу орендують, витрачаючи кошти. Так-от, депутат зазначив, що близько півмільйона на сцену виділяють, а на катафалк – забирають. «Минулого року було виділено 10 тис. євро, щоб купити вантажопасажирський автомобіль для катафалку. Ну, затягнули з тендером, а нова влада прийшла і сказала, мовляв, зачекайте. Ви бачили цей автомобіль? Йому вже років зо 20, ним стидно возити людей, бо це ж не скотина, але ми будемо гуляти... То давайте сцену не купимо, а купимо катафалк», - продовжив Сергій Онофрійчук.


В дискусію вступив перший заступник міського голови, сказавши на противагу опоненту, що є «приватники» з наявними у них автомобілями достатньо високого класу для надавання послуг. А питання сцени, мовляв, не стоїть у тому плані, що давайте будемо гуляти, а заходи все рівно будуть проводитися і кожного разу винаймати сцену та витрачати на це великі кошти – як мінімум, недоцільно.


Лобіювати інтереси приватних перевізників, за словами Сергія Онофрійчука, нерозумно, бо тоді міський бюджет дотуватиме по суті лише кладовище, яке і так збиткове, а «приватники» матимуть кусок доброї прибуткової роботи, тоді як міський бюджет утримуватиме «Комбінат комунальних підприємств», бо комусь потрібно ж буде копати. «Перевезення – це ж левова частина доходу, а не копання могил, і нині ми хочемо це забрати, штучно збанкрутувати підприємство, перекласти його на дотацію, зате будемо танцювати і туди платити. Я обурений. Я «за», але залиште кошти і купіть катафалк, щоб люди не сміялися», - доповнив депутат.


Втрутився в суперечку голова комісії Юрій Ніколаєнко, наголосивши, що і те потрібно, і те. Адже ось на святкування Дня міста вже вкотре зіткнулися з проблемою, що потрібно орендувати сцену, а так один раз купиш і не витрачатимеш такі кошти. Артем Азізов додав, що в принципі сцена потім надаватиметься так само комусь в оренду і це буде дохід. Проте, як виявляється, йтиме цей дохід, як було сказано спочатку, у міський Палац культури, бо там її будуть зберігати і їхні працівники будуть монтувати цю сцену на святкування. Пролунало від нього і зустрічне питання колишньому заступнику міського голови про те, чому затягнувся тоді тендер на купівлю катафалку. Але відповідь і на це знайшлася, адже рішення приймали наприкінці року, в грудні, коли затверджували бюджету на 2021 рік, і тоді вже була нова влада.


З чогось іншого знімати кошти, а не з ККП, як зазначила начальник фінансового управління Олена Геденач, нема з чого через відсутність додаткових доходів і залишок незабезпеченості по заробітній платі. І потім доведеться додавати до цієї залишеної суми, бо не вистачить, ще стільки ж, а де їх взяти.

Суперечка перейшла у русло вартості катафалку. Артем Азізов доводив, що дешевше можна купити хіба що «Газель», якій 10 років, і суті особливо це нічого не міняє. Сергій Онофрійчук апелював до того, що за 10 тис. євро можна купити 2 або 3-річний вантажопасажир. Руслан Квятківський суперечив цьому, запевняючи, що він займається цим питанням вже 20 років і знає, що скільки коштує. А перший заступник міського голови вже говорив, що буде згоден зі своїм опонентом, якщо хтось із приватних підприємців візьме 10 тис. євро, поїде на ринок і десь там поторгується, тоді, можливо, купить більш-менш нормальний автомобіль. Але якщо міська влада винесе купівлю бувшого у вжитку автомобілю через тендерну процедуру, то ніхто на цей тендер не піде, ніяка організація з таким автомобілем не братиме участь у процедурі закупівлі за державні кошти.

Загалом за внесення змін до Програми проголосували, Сергій Онофрійчук утримався, потім про це ще говорили, коли доповідала по своїм питанням начальник відділу культури Валентина Кузьменко. У неї запитали, в скільки обійшлася оренда сцени на святкування Дня міста, аби розуміти суть питання купівлі власної сцени. Було сказано, що все разом, враховуючи транспортування її з Житомира, встановлення тощо, це вартувало близько 200 тис. грн. І то, це - кошти спонсорів святкування, як і багато чого іншого, адже витрачену з бюджету суму на заходи було названо також у розмірі близько 200 тис. грн. А нова сцена, за словами Валентини Кузьменко, розміром 10х12 м вартуватиме 375 тис. грн. в усьому комплекті, з банерами, стійками, дахом... Її зберігати, як вже остаточно стало зрозумілим, будуть на території МКАРС і є такий досвід сусідніх міст, що в комунальному підприємстві знаходиться сцена і воно має право здавати її в оренду, має всі дозволи для виконання певних видів робіт. На цьому дискусію і закінчили.

katafalk 1

katafalk 2

katafalk 3

katafalk 4

katafalk 5

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.