Бердичівлянка плакала, отримавши дозвіл на індивідуальне опалення — РІО Бердичів

Субота, 25 Вересня

  • vistavka800

Бердичівлянка плакала, отримавши дозвіл на індивідуальне опалення

І це були сльози радості, адже більше року вона витратила на те, щоб отримати цей заповітний документ.


Ми не раз уже розповідали про те, що у Бердичеві і раніше було важко отримати дозвіл на те, щоб у власній оселі, на власний розсуд обирати систему опалення. А після прийняття в 2017 році Закону про житлово-комунальні послуги, особливо, Постанов Кабміну, половині мешканців багатоповерхівок стало просто неможливим це зробити.


Точкою біфуркації стала цифра у 50 відсотків квартир будинку, які б мали бути на момент введення закону в дію обладнані індивідуальним опаленням. І мешканці будинків, у яких не було половини відключених від централізованого опалення квартир стали в Україні людьми «другого сорту».


Саме така ситуація склалась стосовно жінки з інвалідністю, яка проживає в будинку № 20 по вул. Житомирській. Вона тричі подавала документи на отримання дозволу на встановлення індивідуального опалення, і їй тричі відмовляли, бо в будинку було чи то 44%, чи то 47% квартир (а крім квартир там є й комерційні приміщення), в яких люди власноруч вирішували, коли в їхній оселі треба додати тепла, а коли й можна його зовсім вимкнути.


На попередніх засіданнях комісії з видачі дозволів вже обговорювались ситуації, коли деякі бердичівляни отримали раніше такі документи, але з різних причин не змогли довести справу з переобладнанням опалення до логічного завершення. І саме в цьому будинку знайшлась квартира з аналогічною історією.


Тому, на засідання комісії, яке відбулось у вівторок, запросили і жінку, в якої давно був дозвіл, і ту, яка так його прагнула. Обох спитали, чи не пропало в них ще бажання стати тепловими індивідуалістами, і чи є на це кошти, уточнили в газовиків, що ті переузгодять технічні умови для старого дозволу, і урочисто оголосили, що дають їм «зелене світло».


За новим дозволом сказали зайти через декілька днів, але побачивши емоційний стан людини, яка більше року добивалась його, сказали, що зроблять зараз же, буквально за півгодини.


А мешканці цього будинку, які до цього часу залежать від теплового монополіста, мають бути вдячні цій мужній жінці, яка не склала руки і шукала шляхи до здійснення своєї мети, адже цим самим вона відкрила дорогу їм відмовлятись від централізованих послуг, встановлювати індивідуальне опалення і стати справді вільними, хоча б у цій царині.

opalennya1

opalennya2

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.