«Бердичівводоканал» скоригував тариф на воду: скільки будуть платити споживачі — РІО Бердичів

Вівторок, 7 Грудня

«Бердичівводоканал» скоригував тариф на воду: скільки будуть платити споживачі

Ще в серпні місяці новина про те, що за воду бердичівлянам доведеться платити більше, активно ширилася соціальними мережами. Натякали, що кубічний метр води вартуватиме майже 50 гривень, адже на сайті міської ради було оприлюднено повідомлення про наміри скоригувати тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.

І відповідний проект рішення «Про встановлення коригованих тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення» був розглянутий і затверджений членами виконавчого комітету Бердичівської міської ради на засіданні у четвер. Суми у 50 гривень за кубічний метр води не звучало, вона буде дещо меншою, але платити бердичівлянам все ж трохи дорожче доведеться.


Коригування відбуватиметься за двома складовими – заробітна плата і електроенергія, які після останнього підвищення у 2019 році зросли. Витрати на оплату праці у складі тарифу становлять 44%. В цій складовій коригується тільки прожитковий мінімум, адже той, який був закладений у тарифі раніше, значно менший за встановлений нині. Більше нічого, зі слів доповідачки, по заробітній платі не коригують.
На рахунок електроенергії, то її складова частина у загальному тарифі становить 25%. В діючому тарифі була закладена електроенергія за 2,49 грн. без ПДВ, а на сьогодні вона вже становить 3,24 грн. без ПДВ.


Підприємство врахувало всі зміни, які відбулися за час перегляду тарифу, і в результаті збільшення складатиме 22%. Тобто, якщо централізоване водопостачання в діючому тарифі було 19,74 грн., то після коригування воно становить 24,17 грн. Централізоване водовідведення діючого тарифу було 6,04 грн., а нині становить 7,37 грн.


В даному випадку, як було зазначено під час виступу, не чіпали матеріальні затрати. Вартість очистки води КЕС, яка також входить до складу тарифу, не змінилася, а залишається такою, як і була – 8,34 грн. Враховуючи коригування тарифу на водопостачання та водовідведення, бердичівляни, які з 2019 року і до цього часу платили за 1 кубічний метр води 34,12 грн., витрачатимуть на воду вже 39,88 грн. за 1 кубічний метр, тобто на 5,76 грн. більше.


Ця ціна вступить у дію з 01 листопада 2021 року. З усіх присутніх членів виконавчого комітету, а були на засіданні не всі, один проголосував проти, один – утримався, решта – підтримали даний проект рішення.

koriguvannya 1

koriguvannya 2

koriguvannya 3

koriguvannya 4

koriguvannya 5

koriguvannya 6

koriguvannya 7

koriguvannya 8

koriguvannya 9

koriguvannya 10

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.