Дорогу до районної лікарні ремонтувати повинна міська влада Бердичева — РІО Бердичів

Неділя, 16 Січня

Дорогу до районної лікарні ремонтувати повинна міська влада Бердичева

03 груд. 2021 Світлана Семчук

Проблема доріг у Бердичеві є одвічною. Незалежно від того, хто займає посаду міського голови, про погані дороги говорили, говорять і будуть говорити, причому це стосується не лишень нашого міста, а й багатьох інших. Та на подив на пресконференції мера з журналістами з питань, надісланих бердичівлянами на електронну пошту міської ради і зачитаних радником Артуром Іваненком, про дороги було два і стосувалися вони ремонту дороги по вулиці Богданівській і покриття біля районної лікарні.

На перше питання Сергій Орлюк відповів, що дана вулиця включена у перелік тих, де згідно з проектом НЕФКО будуть замінювати водогін. Відповідно, що проект передбачає і відновлення після цього дорожнього покриття. Тому робити зараз сенсу немає, а ще й відрізок дороги цей проблематичний частими проривами і тільки ліквідуєш один, як через день-другий знову прориває, бо труби там – суцільне решето. Ще ж є відповідна технологія, згідно з якою після ремонту труби потрібно чекати, аби земля осіла, а це немало часу – близько пів року. Якщо одразу відновлювати покриття, то потім цей асфальт просяде.

Щодо ділянки біля районної лікарні, то, за словами міського голови, там так само проходитиме заміна водогонів і тоді буде покладено зовсім інше покриття, не таке, як зараз. На даному етапі там вже трохи прогрейдерували, привели до ладу, аби не було ям. Але ця дорога закладена у проект НЕФКО і нарешті там будуть зміни, але це у наступному році. Бо будівля лікарні належить чотирьом громадам району, а дорога – Бердичеву.

Сам проект будуть реалізовувати у 2022-2023 роках. І це, як зазначив Сергій Орлюк, дуже велике досягнення для Бердичева, бо, на жаль, у НЕФКО це вже крайні проекти, що стосуються водогонів, і наше місто в нього потрапило. Буде замінено близько 11 кілометрів трубопроводів. Якщо фізично встигатимуть, то відновлення покриття зроблять у 2022 році, але, можливо, проект затягнеться на 2023 рік, бо передбачено дуже великий об’єм робіт.

Кредитний договір, як додав перший заступник міського голови Артем Азізов, було затверджено на попередній сесії Бердичівської міської ради, технічні питання вже вирішені. Буквально через неділю-півтори розпочнеться процес тендерної закупівлі. Загальна сума проектно-кошторисної документації становить 1 мільйон євро кредитних коштів, 150 тисяч євро грантових коштів і співфінансування в 1 мільйон 70 тисяч гривень з міського бюджету, в яке входять відновлення інфраструктури після укладення труб і ремонтні роботи на насосних станціях.

Насамкінець міський голова зауважив, що, враховуючи всю складність даного питання, потрібно розуміти: 11 кілометрів – це далеко не все місто. Яку частину Бердичева ремонтувати, приймала рішення після проведеного аналізу сама НЕФКО, а тому не варто думати, що хтось сказав робити спеціально там, де він живе. Будуть робити найпроблемніші зони, а загалом у місті протяжність труб становить 187 кілометрів. І пощастило місту ще й тим, що НЕФКО в принципі не надають кошти на заміну трубопроводів, вони фінансують енергозберігаючі обладнання, але у процесі перемовин все ж вдалося досягнути домовленості. За першу половину кредитних і грантових коштів буде замінено все насосне обладнання І і ІІІ підйомів на більш енергоефективні, що дасть можливість зекономити кошти на електроенергії. А далі – заміна трубопроводів, що реально є досягненням Бердичева.

1. Прес-конференція бердичівського мера була дещо схожа на аналогічні заходи Президента

2. «Притулок не врятує Бердичів від бездомних собак», - міський голова

3. Бердичівлян турбує відсутність цілодобових аптек

4. Про що питали міського голову бердичівські журналісти?

Відео

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.