І знову про проекти, які чомусь в Бердичеві вдесятеро дорожчі, ніж в інших містах — РІО Бердичів

Субота, 22 Січня

І знову про проекти, які чомусь в Бердичеві вдесятеро дорожчі, ніж в інших містах

 

Ми вже писали (і не один раз), що в Бердичеві останнім часом чомусь значно здорожчали послуги з проектування, які замовляють управління міської ради та комунальні підприємства. І то, ініціаторами такого здорожчання є не суб’єкти бізнесу, які спеціалізуються на проектних роботах, а саме чиновники міської ради.


В місті ще не закінчилась епопея з проектуванням спортивних об’єктів під обіцяні зеленою владою сотні мільйонів гривень, як розпочинається наступна, під наступні обіцянки.


Так, в державному бюджеті України знову з’явився окремий рядок на програму «питна вода», і в «освоєнні» цих коштів хочуть взяти участь і в Бердичеві. Здавалося б, чудова ідея, адже якість річкової води в нас погана, і навіть збудована попередниками фільтрувальна станція не робить її питною.


Саме тому у нової владної команди з’явилась цілком слушна ідея про необхідність будівництва станції знезалізнення, що дасть змогу значно збільшити частку артезіанської води у водному балансі.


Але знову, як і в ситуації з спортивними об’єктами, з’явились бажаючі, не очікуючи грошей з державного бюджету, вже зараз отримати якісь дивіденди з майбутньої кількарічної водної піар-лінії. Тому і з’явилась у тендері на проектування станції знезалізнення сума у 850 тисяч гривень.


Багато це чи мало, з чим порівняти, від чого відштовхуватись. Мені вже й так дорікали посадовці, що я, не маючи спеціальної освіти, звинувачую їх у завищених цінах на проектні роботи.


Але ні. Виявляється, що тут є з чим порівняти, адже проектант, який став переможцем тендеру на 850 тисяч гривень, ФОП Лимар з київської пропискою лише в минулому році робив проект ну не такої точно, але дуже схожої станції знезалізнення в місті Ірпінь за !!!! 85 тисяч гривень.


Я телефонував цьому проектанту, щоб запитати, чому ж так подорожчали роботи, але він відмовився коментувати і лише сказав, що ці проекти суттєво відрізняються один від одного.


Долучився до коментаря з цього приводу секретар міської ради, який, виявляється, був повністю «у темі». Він розповів, що, по-перше, в нас вдвічі більша продуктивність має бути (тобто на кресленнях додати більшу кількість фільтрів), а по-друге, що в цей проект ще входить реконструкція та автоматизація кількох артезіанських свердловин.


І знову є з чим порівняти, адже буквально днями в тому ж Ірпіні замовили проектування реконструкції групи свердловин за 50 тисяч гривень. Тобто аж ніяк в реальній економіці вартість проектування однакових об’єктів не може за рік зрости в десять разів.


Відповідальні працівники виконкому, у яких я запитував як таке може бути, лише посміхались у відповідь і загадково поглядали на стелю.


Для того, щоб читачі могли самі порівняти однакові чи не однакові об’єкти мають проектувати, друкуємо нижче завдання з тендерних оголошень.

P.S. До речі, це не остання стаття із серії «дорожчі в десятки разів проекти». В наступній знову буде фігурувати управляння освіти.

 

Ірпінь:

 

Предметом закупівлі є «Розроблення проектно-кошторисної документації по об’єкту «Будівництво станції знезалізнення по вул. Кричевського в м. Ірпінь Київської області»

Проектом передбачити:
- будівлю для станції знезалізнення та підвищувальної насосної станції;
- технологічне оснащення станції знезалізнення безреагентним обладнанням продуктивністю 3000 м3/добу;
- внутрішньомайданчикові мережі водопроводу та каналізації, що забезпечують роботу станції знезалізнення;
- станцію перекачування промивних вод;
- систему автоматизації та диспетчеризації майданчику;
- благоустрій території в районі будівництва станції знезалізнення та станції перекачування промивних вод.

Бердичів:


Роботи з розробки проєктно-кошторисної документації по об’єкту: «Будівництво станції знезалізнення по вул. Аширбекова, 27 в м. Бердичів» (Код ДК 021:2015 – 71320000-7 Послуги з інженерного проєктування)
Проєктом передбачити систему водопідготовки на базі напірних фільтрів, яка забезпечить якість очищеної води по показникам загальне залізо, марганець, каламутність, кольоровість, запах, присмак до норм ДСанПін 2.2.4-171-10.:
- підвищення тиску до 3,5 бар перед системою очистки питної води;
- автоматичне керування обладнанням очистки води за допомогою стислого повітря та мембранних клапанів;
- зворотну промивку фільтрів тільки очищеної водою без використання води з РЧВ;
- труби з корозійностійких матеріалів, діаметр згідно інженерних розрахунків та технічних умов;
- запірну арматуру класу герметичності «А»;
- можливість ручного керування процесом фільтрації та промивки;
- можливість проводити ремонтні роботи, або роботи по перезавантаженню фільтруючих матеріалів без відключення процесу фільтрації на РЧВ.
Проєктом передбачити прокладання всіх необхідних інженерних комунікації для забезпечення роботи обладнання системи водопідготовки, а саме:
- заміна насосного обладнання, запірної арматури, вузла обліку та водопідйомних труб п’яти свердловин водопостачання НС №3 «Південна»;
- заміна шаф керування та кабелю до насосного обладнання п’яти свердловин водопостачання НС №3 «Південна»;
- гідродинамічне очищення п’яти свердловин водопостачання НС №3 «Південна»;
- заміна водогонів від свердловин до станції знезалізнення;
- підключення до існуючих мереж водопостачання з влаштуванням байпасу;
- прокладання трубопровода відведення промивних вод;
- підведення мережі електроживлення;
- мережі системи автоматизації.
Проєктом врахувати перетини з існуючими інженерними комунікаціями наявними на майданчику.
Проєктом передбачити підключення до діючих інженерних мереж з будівництвом відповідних камер та колодязів.
Проєктом передбачити повну автоматизацію станції водопідготовки. Все автоматичне обладнання станції знезалізнення має керуватися центральною шафою керування, з можливістю віддаленого контролю і керування роботою станції з віддаленої центральної диспетчерської водоканалу.

 

 Бердичів:

 

pro5

pro8

 

Ірпінь:

pro6

pro7

pro10

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.