Четвер, 19 Трв

Вартість вивозу сміття для бердичівлян планують підвищити

З наступного 2022 року бердичівлянам доведеться платити за вивіз твердих побутових відходів за новою, підвищеною ціною. Про це повідомило ТОВ «Полісся Екосфера» і відповідну інформацію про розрахунок тарифу для населення, загальний розмір планованого тарифу для кінцевого споживача та обґрунтування причин вже було розміщено на шпальтах газети.

Отож, підприємство має намір здійснити зміну тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами (вивезення та захоронення). Причиною такого рішення є те, що чинний тариф був введений у дію з 15 серпня 2019 року, проте у порівнянні із сьогоднішнім днем відбулися та плановано відбудуться цінові зміни в бік збільшення складових витрат, що входять у тариф.


Зокрема мова йде про зростання мінімальної заробітної плати, яка на той час була у розмірі 4173 гривні, потім були ще зростання і вже з 1 грудня 2021 року вона становить 6500 гривень. Те саме стосується і прожиткового мінімуму на одну особу, який у 2019 році становив 2007 гривень, а нині зріс до 2481 гривні. І зарплатня, і прожитковий мінімум у наступному році знову підвищаться.


Крім того, «Полісся Екосфера» зазначає, що, відповідно, зростуть витрати на оплату праці, так само як і відрахування на податки і збори. До всього цього додають і зростання цін на паливно-мастильні матеріали та запчастини до автомобілів і спецтехніки. Тому підприємство вважає, що чинний на сьогодні тариф не покриває всіх видатків для надання послуг, а тому необхідно змінити тариф у зв’язку із ціновими змінами індивідуальних складових витрат у бік збільшення та у зв’язку з приведенням тарифу до економічно обґрунтованих витрат.


Отож, було розраховано наступний планований тариф на послуги з поводження з побутовими відходами на 2022 рік:


1) для бюджетних установ та інших споживачів:

- перевезення твердих побутових відходів – 90,00 гривень за 1 куб. метр;
- захоронення твердих побутових відходів – 56,70 гривень за 1 куб. метр;


2) для населення перевезення та захоронення твердих побутових відходів на одного мешканця в місяць:

- для багатоквартирних будинків – 28,80 гривень;
- для індивідуальних (садибних) житлових будинків – 28,74 гривень.


В свою чергу, ТОВ «Полісся Екосфера» протягом 2022 року планує та зобов’язується придбати 174 нових контейнери для збору твердих побутових відходів.


Підвищиться вартість вивезення твердих побутових відходів чи ні, вирішуватимуть члени виконавчого комітету відданими голосами «за», «проти» чи «утримався» після того, як детально розглянуть та обговорять дане питання. Також будуть враховані зауваження і рекомендації, котрі приймалися протягом 14 календарних днів з дня розміщення інформації у ЗМІ про намір підвищити тариф.

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.