Понеділок, 5 Грудня

Майже вдвічі збільшиться вартість очистки стічних вод у Бердичеві

У відсотковому співвідношенні це подорожання становитиме 95% і, відповідно, збільшиться вартість 1 кубічного метра води як для населення, так і для інших груп споживачів.

Про це сьогодні повідомили на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради під час розгляду і затвердження проекту рішення «Про встановлення тарифів на централізоване водовідведення (очистка стічних вод)».


Про подорожчання очистки стічних вод говорять уже не вперше, адже про намір підвищити тариф було інформовано заздалегідь, як того вимагає процедура. А вже сьогодні відповідне рішення приймали члени виконавчого комітету голосуванням.


За словами виступаючої, діючий на сьогодні тарифи було затверджено більше 3,5 років тому і вартість за цей час не зростала. Але наразі ці тарифи є економічно необґрунтованими. Розрахунки КЕС подав ще у травні місяці, вони пройшли перевірку робочою групою і були дещо зменшені порівняно з поданими цифрами.


Мова йде про суму у 16,30 грн. за 1 кубічний метр централізованого водовідведення. Причиною зміни у сторону підвищення діючого тарифу є зміна кількох складових. Це поетапне підвищення мінімальної заробітної плати з 3200 грн. у 2018 році і до 6500 грн. з грудня 2021 року. Це зростання електричної енергії на 77% у порівнянні з тим, якою вона була при встановленні діючого тарифу. І, звісно ж, збільшилися ціни на паливо. А от обсяги водовідведення навпаки – стали меншими, бо через збільшення тарифу на водопостачання люди почали економити споживання води, що, в свою чергу, призвело до зворотної дії. Тобто витрати на очистку залишилися ті самі, але обсяг зменшився, а тариф, відповідно, збільшився.


Для населення вартість централізованого водовідведення зросте з 8,34 грн. до 16,30 грн. Для бюджетних установ – з 8,72 грн. до 16,30 грн. Для інших підприємств збільшення становитиме на 70%. Раніше у КЕС була інвестиційна складова, але вона була виключена у зв’язку з тим, що на сесії міської ради не було підтримано інвестиційну програму. Тому, як було сказано, 16,30 грн. – це фактично собівартість послуги, ніякого прибутку і ніяких інвестиційних складових.


Структура водовідведення складається із двох частин: очистка стічних вод, яку робить ТОВ «КЕС», і транспортування стічних вод, якою займається МКП «Бердичівводоканал». Що ж до загального тарифу – суми, яку бердичівляни будуть платити за водопостачання і водовідведення, то становитиме вона 47,84 грн. за 1 кубічний метр для всіх трьох груп споживачів.

ochistka 1

ochistka 2

ochistka 3

ochistka 4

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.