Вівторок, 27 Вересня

Для завершення ремонту шляхопроводу в Бердичеві потрібно ще 13 мільйонів

Саме на таку суму оголошено тендер, оприлюднений днями в системі «Прозоро».

 


Цікаво, що незважаючи на те, як головні чиновники області та району «кляли» поганих підрядників цього будівництва, згідно з висновком експертизи, тільки ця сама організація, що починала реконструкцію, має її й закінчувати.

 


Можливо, це було б і правильно, якщо б не знати, що від цієї організації (ПП «Спецавтогідробуд» з міста Стрий) в цій реконструкції використовувалось лише гарна назва та печатка. На різних етапах ремонту тут працювали абсолютно різні бригади з різних міст України, які за договорами підряду робили різні ділянки об’єкту реконструкції.


Коротко згадаємо хронологію подій (та коштів), пов’язаних з ремонтом мосту:


Влітку 2016 року «Бердичівкомунсервіс» замовив в «Укрзалізниці» технічні умови для реконструкції шляхопроводу, витративши на це 21 тисяч гривень та техумови на перенесення газогону, який йшов по мосту.


Восени 2018 році вперше було оголошено тендер на 12 мільйонів, але заявки двох його учасників було відхилено, і тоді ж почали говорити, що проектна документація є недосконалою. Гроші, які були передбачені обласним бюджетом на ремонт мосту терміново (взимку і по морозу) вкатали в асфальт кількох ділянок бердичівських вулиць.


Весною 2020 року було два рази скориговано проектну документацію за 99 тисяч та 70 тисяч гривень, оплачено послуги авторського нагляду за 81 тисячу та технічного нагляду за 417 тисяч гривень.


Влітку 2020 року тендер на реконструкцію шляхопроводу за 30 мільйонів виграла вищеназвана фірма з Прикарпаття, і роботи розпочались.


Бердичівляни добре пам’ятають, як все минуле літо на мосту вовтузились один-два чоловіка з відбійним молотком, знімаючи старе покриття, і лише, ближче до зими роботи пожвавились і в самі великі морози йшло бетонування першої половини шляхопроводу.
Потім губернатор «героїчно» вигнав «поганих підрядників», і кілька місяців на мосту зовсім не було нікого з будівельників. Вже цього літа так само героїчно він знайшов нових «хороших» підрядників і навіть публічно пообіцяв, що в цьому році ремонт буде завершено.


Тим часом знову було замовлено послуги з проектування та коригування кошторису на загальну суму 140 тисяч гривень, і ось, 16 грудня оголошено про тендер на додаткові роботи вартістю 13 мільйонів.


Тобто, загальна вартість цього ремонту складе близько 45 мільйонів гривень, і яка часка з них була реально вкладена в роботи, а яка осіла в широких чиновницьких кишенях ніхто і ніколи не дізнається.


В Голівуді, напевно, могли б з цієї історії (яка ще далеко не закінчилась) зробити блокбастер, адже зараз так популярні фільми, сюжети яких основані на реальних подіях. Тут були б історії про обдурених будівельників, залишених без зарплати, про бомжів, які крадуть будівельні риштування і здають їх на найближчому пункті прийому металолому, про «схеми і мутки» з документами на будматеріали, і звичайно ж, любовна історія про те, як беніфіціар «освоєння коштів» ніжиться на теплих островах з молодою коханкою.
Хоча, подібні фільми, напевно, можна було б знімати про всі будівництва, які ведуться останнім часом у рамках пафосних програм Великого президента...


P.S. До кінця «цього року» залишилось всього два тижня. Тож, пора, напевно, вже питати губернатора, про який саме «цей» рік він мав на увазі, обіцяючи закінчення ремонтних робіт.

most1

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.