Субота, 25 Березня

У Бердичеві назріває комунальний колапс

Така думка в мене склалась після розмов з керівниками приватних комунальних підприємств.

 


Хоча в кожному зі своїх відеороликів міський голова бадьоро наголошував, що сміття в місті вивозиться, як один з головних показників сталого господарювання, але ситуація насправді не така вже й радісна.

 


На підприємстві «Полісся-екосфера», яке займається вивезенням та утилізацією сміття, захищати країну пішли кілька провідних механізаторів, і ті, які залишились, працюють за трьох. Значне подорожчання паливо-мастильних матеріалів вимиває останні гроші підприємства. І «значне» тут – не тільки півторакратне подорожчання дизпалива, але й збільшення вдвічі ціни на гідравлічне масло та інші витратні матеріали.


На маршрути виходять зараз не всі автомобілі підприємства, змінюється графік вивозу сміття, але все це сьогодні працює. Та надходження коштів зменшилось теж удвічі, а то й більше, і що буде наступного місяця, коли деякі запаси закінчаться, спрогнозувати неможливо.


Знову гостро постала проблема, яку роками не могли вирішити в Бердичеві, – хто має прибирати сміття навколо контейнерних майданчиків. І якщо сьогодні другий ЖЕК ще якось прибирає їх, то сьомий ЖЕК, який ледь-ледь дихає, майже самоусунувся від цього.
Раніше «Полісся-екосфера» за рахунок власних сил теж часом вивозила і негабаритне сміття, і гілля, і листя, але зараз таких сил і ресурсів не залишилось.


Та й в другому ЖЕКу теж ситуація не краща. Наразі в усіх працівників і навіть у директора накопичується заборгованість по зарплаті, і рівень платежів та величина тарифів не дають змогу в якійсь перспективі її погасити.


Так, люди працюють, добре. Останніми днями по три-чотири ходки трактори роблять для вивезення габаритного сміття і гілля, яке накопичилось в дворах будинків, але кожна заправка за готівку трактора «влітає» в чималу копієчку. Та й того, останнього тракториста, завтра знову викликають у військкомат (вже втретє), і якщо його мобілізують, то така робота закінчиться зовсім.


Відповідні документи для оформлення броні вже давно подані до міськвиконкому, а звідти – до адміністрації, але ніякої відповіді до цього часу немає.


Тарифи збільшити без згоди мешканців будинку неможливо, добитись сплати усіма хоча б цих тарифів теж неможливо, видачу довідок, як єдиний важіль вплинути на боржників, теж забрали – одним словом, крах насувається.


Житлово-комунальне законодавство настільки заплутане і недосконале, що приватний бізнес не хоче заходити в цю сферу, а постійне стримування тарифів без будь-якого відшкодування з бюджету теж не сприяє цьому.


У Бердичеві дотації на різницю в тарифах отримують (ну хоча б трохи) комунальні теплоенерго і водоканал, а приватні екосфера, другий ЖЕК та КЕС лише отримують прокльони, судові позови і палки в колеса.


За такого ставлення очікувати, що приватні компанії місцевих чи немісцевих підприємців будуть заходити на ринок ЖКХ чи ставати управляючими компаніями багатоквартирних будинків, зовсім не варто.


А якщо до вищесказаного додати, що вчора звільнилась профільний заступник міського голови, то заголовок статті не здається занадто перебільшеним.

smittya1

smittya2

smittya3

smittya4

 

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.