Субота, 4 Лютого

Більше 230 бердичівлян виступили проти перейменування своєї вулиці

Про перейменування двох вулиць Бердичева – Богунської та Раскової мали прийняти сьогодні рішення депутати Бердичівської міської ради на пленарному засіданні сесії. Взагалі вулиць, назви яких будуть змінені відповідно до законодавства, у Бердичеві більше тридцяти. На засіданні комісії з перейменування вулиць і провулків їх обговорювали і відповідну інформацію оприлюднювали на офіційному сайті, наголошуючи на громадському обговоренні.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya


Вулицю Богунську мали перейменувати на Гетьмана Мазепи, а вулицю та провулок Раскової – на Святослава Хороброго. Єдине, в чому наразі є певні формальності, про що сказали на сесії, стосується розпорядження голови ОДА у 2016 році. Тоді було названо ряд вулиць, які у гугл-карті і в певних документах змінені, а в реальності – ні. І виходить юридична колізія, бо відповідно до того розпорядження вулиця Мазепи у нашому місті вже є. Крім того, є ще ряд вулиць, зокрема Ватутіна, Чкалова тощо, які розпорядженням голови ОДА були мають носити інші назви, але насправді залишилися без змін.


Представник юридичного відділу міської ради зазначив, що згідно з розпорядженням голови ОДА у 2016 році є список перейменованих вулиць. Закон не зобов’язує затверджувати сесією міської ради дані назви вулиць. А юридична колізія полягає в тому, що тоді, окрім розпорядження, було і рішення міської ради. Нині створено певний механізм, як усунути ці проблеми.


Проте основною причиною того, що на цій сесії даний проект рішення не був підтриманий стало колективне звернення від бердичівлян, котрі живуть на вулиці Богунській, до міського голови, секретаря міської ради та голови комісії з перейменування вулиць і провулків. У ньому за підписами більш ніж 230 людей вказане прохання врахувати їхню колективну думку і не перейменовувати вулицю. Аргументують бердичівляни це тим, що в ході обговорення цієї теми було з’ясовано, що переважно люди вважають походження назви вулиці від імені козацького полковника війська запорізького Івана Богуна. Одиничні висловлювання стосуються припущення, що, можливо, якесь відношення до назви вулиці має богунський полк, але тоді, як вважають люди, назва звучала б у чоловічому роді – «Богунського». Оскільки ж назва вулиці звучить у жіночому роді – Богунська, то вона походить від імені, як, для прикладу, Чуднів – Чуднівська.


Звернення це прийшло вже після засідання комісії з перейменування вулиць. Міський голова зазначив, що за такою аналогією вулицю Руську вважають похідною від слова «Русь», але всі прекрасно знають, що походить вона від слова «русская». Але наразі не про те. Відомий бердичівський краєзнавець і член вищевказаної комісії Анатолій Горобчук, котрий був присутній на сесії, зазначив, що крім небажання жителів вулиці перейменовувати її, є ще колізія – рішення голови ОДА у 2016 році і тому, знову ж таки, вулиця Мазепи в нас є вже. Тому виступаючий вважає, що краще не бігти попереду паровозу, а вирішити спочатку оті юридичні питання щодо списку раніше перейменованих, вулиць, а потім вже перейменовувати існуючі.


Міський голова запропонував зняти це питання, а точніше була подана, в тому числі і деякими депутатами пропозиція, щоб прийняти рішення за основу без назв цих двох вулиць. В це рішення, яке опублікують на офіційному сайті, внести список інших вулиць, які будуть перейменовувати. Сказати людям, що на наступній сесії це рішення буде прийняте, а тому, якщо хочуть якусь конкретно назву, то хай вносять свої пропозиції. Бо, за словами депутата Віталія Березовенка, на сайті розміщена інформація, її бачать, пропонувати не спішать, а потім, коли вже депутати мають приймати рішення, приходить колективне звернення проти перейменування.


Однак кількості голосів депутатів міської ради не вистачило для прийняття рішення за основу – 14 «за», 2 «проти» і 8 «утримались», а тому питання взагалі було зняте з розгляду.

vulitsi 1

vulitsi 2

vulitsi 3

vulitsi 4

vulitsi 5

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Lionok 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.