Неділя, 29 Січня

Відзавтра бердичівляни можуть не чекати маршруток на зупинках - їх не буде

Так сказали сьогодні на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка терміново була скликана у міськвиконкомі. Причина зрозуміла всім – відсутність палива.

 


І якщо ще вчора, в суботу більшість маршрутів у місті більш-менш обслуговувалась перевізниками, то сьогодні, в неділю на вулиці зранку виїхали всього кілька траспортних засобів, а згодом і ті з’їхали з маршрутів.

 


На базарі почали обговорювати відразу кілька версій того, що відбувається. Від страйку маршрутчиків через низькі тарифи до того, що пальне для перевезень хтось пустив «наліво».


Головні проблеми, які висловлювали перевізники на засіданні комісії та в телефонних розмовах журналісту – необхідність збільшення тарифу, який ще в минулому році був майже на межі збитковості, а з нинішнім підвищенням цін на пальне, взагалі в глибокому мінусі. Але до вчорашнього дня вони ще якось викручувались, вишукуючи останні резерви.


В перші тижні війни були певні домовленості з автозаправками щодо позачергового обслуговування маршрутних транспортних засобів, але трохи-потрохи вони зійшли нанівець. Долила масла у вогонь неприємна ситуація, коли маршрутчики заїжджали на АЗС поза чергою, порушуючи вимоги встановлених дорожніх знаків, хтось викликав поліцію, і та навиписувала за це протоколів на водіїв.


Не додали ясності і талони, придумані в районній адміністрації, на які мало хто звертав уваги. Ніхто не знає, як розподілили пальне, яке припало Бердичеву після конфіскації обласною владою сотень тон арештованого дизпалива. Одним словом, ситуація дійшла до краю.Водії стояли у довгих чергах, чвиркали в бак по 10 літрів, хоча їм на маршрут потрібно як мінімум вдвічі більше, але зараз і таке пальне на АЗС закінчилось.


Щось конструктивне пообіцяти на засіданні комісії не змогли перевізникам ні міський голова, ні його заступник. Завтра, в понеділок у Житомирі має відбутись зустріч з керівництвом області та мерами багатьох міст у рамках Асоціації міст України, і Сергій Орлюк сподівається, що там почує якісь добрі вісті, але така ситуація з пальним не тільки в Бердичеві, але й у більшості міст України. І поки не буде налагоджена його доставка з Європи, дефіцит буде продовжуватись. І ще й ніхто не може зпрогнозувати, якою буде ціна.


А поки що, на комісії озвучили рішення про припинення міських транспортних перевезень на кілька днів. Отже, завтра маршруток не чекати, власним транспортом теж рекомендували не користуватись, залишається: велосипед або пішки.

velo1

velo2

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.