Вівторок, 4 Жовтня

У черзі на компенсацію вартості житла стоять 26 бердичівлян – учасників АТО

Така компенсація була установлена Постановою Кабінету Міністрів України в 2016 році і надається тим учасникам АТО, які отримали інвалідність першої чи другої групи внаслідок безпосередньої участі в бойових діях.

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya


Кошти на таку компенсацію виділяються з державного бюджету і розподіляються як обласною адміністрацією, так і місцевим управлінням соціального захисту за висновками спеціальної комісії з визначення розмірів компенсації, які створюються при виконавчих комітетах відповідних рад.


Ось на засідання такої комісії я вчора випадково потрапив. Тут зібрались заступники міського голови, очільники фінансового управління та управління соцзахисту, а також представники громадських організацій ветеранів.


Члени комісії заслуховували інформацію про кожного, хто подав всі необхідні для компенсації документи і за кожного голосували двічі. Спочатку, за суму цієї компенсації, виходячи з вартості одного квадратного метра житла 14,067 тисяч гривень, а потім за порядковий номер в черзі, виходячи з термінів подачі документів та термінів встановлення групи інвалідності.


В результаті «розставили» всіх, і висловили сподівання, що цього року скарг буде менше, хоча в те, що їх не буде зовсім – не вірять. В процесі роботи навіть довелось телефонувати військовому, який і зараз захищає країну, щоб уточнити необхідні дані.


Відповіді на головне питання, а коли ж буде виплачена ця компенсація, члени комісії не знали. В минулі роки, бувало, виплачували п’яти, бувало - десяти заявникам, але в 2021 році виплатили лише трьом. І якщо в 2018 році на черзі взагалі не було нікого, то станом на зараз вже є 26 кандидатів.


Готуючи цю статтю я перечитав нормативні документи і переконався, що там є чимало запобіжників, які не дають використати цю компенсацію на інші цілі, ніж купівля житла. Після цього заявників знімають з житлової черги, а що вже потім навряд чи когось буде цікавити.

kompensacii1

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.