Вівторок, 4 Жовтня

У Бердичеві нарешті хоч трохи зрозуміли необхідність змін в теплопостачанні міста

Свідченням цього стала інформація на Офіційному сайті Бердичева про те, що управління житлово-комунального господарства розробляють (чи розробили) програму децентралізації теплопостачання, оприлюднена 3 червня.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya


За двадцять років існування газети ми безліч разів писали про те, що сусідні з Бердичевом міста вже давно відмовились від існування великих комунальних котелень і перейшли на індивідуальне опалення квартир та міні-котельні для бюджетних об’єктів.


У Бердичеві ж за ці роки лише модернізували існуючу систему квартальних великих котелень, закриваючи лише маленькі котельні та перемикаючи їх навантаження на великі. Так, це частково було ефективним, але не вирішувало глобальні проблеми довгих тепломагістралей, більшість яких давно зношені та опалюють землю і повітря, масових неплатежів населення за тепло та невідповідності тарифів затратам, які постійно збільшуються. Не випадково, що борги міських котелень за спожитий газ давно сягнули більше ста мільйонів гривень, а трансферти з міського бюджету оголюють інші системи життєдіяльності міста.


На Офіційному сайті міста написали, що цю програму почали розробляти за ініціативи новопризначеного заступника міського голови з питань ЖКГ Руслана Квятківського, і це, можливо, справді так. Адже попередня заступниця виступала проти децентралізації теплопостачання і навіть забрала з програми розвитку ЖКГ Бердичева пункт про поступове закриття котелень, який за моєю пропозицією прийняла ще попередня каденція депутатів.


Але поки що про закриття котелень в Бердичеві не йдеться. Поки що лише робляться неквапливі спроби позбавитись від теплопостачання тих будинків, в яких більшість квартир опалюються індивідуально, а постачання тепла в ті кілька квартир, які залишились, виходить архізбитковим і невигідним.


І я хотів би акцентувати увагу читачів саме на швидкості впровадження цих безумовно правильних кроків. Адже на кожен етап реформування потрібен час, який дуже обмежений до початку нового опалювального сезону. Тут правильно вчиняє адміністрація теплокомуненерго, яка вже сьогодні, не чекаючи, поки програма пройде всі бюрократичні кола, буде обговорена і затверджена, в платіжках за тепло попереджає жителів тих будинків, які будуть відключені від централізованого теплопостачання.


Для того, щоб зрозуміти ситуацію, я завітав до мешканців двох квартир, які залишились ще підключеними до централізованого опалення у будинку №20 по вулиці Європейській, тобто тих, хто вже цією зимою зможе опинитись без тепла. Насамперед, щоб дізнатись, чи мають вони інформацію про це.


В одній квартирі живуть троє людей, прикутих до ліжка, в тому числі і 96-річна власниця житла, вдова ветерана війни. І люди, які допомагають їм, розповіли, що чули вже про можливі відключення і про те, що міська рада планує дати 20 тисяч гривень, як часткову компенсацію на встановлення індивідуального опалення. Вони схвально поставились до того, що місто буде сприяти з оформленням документів. Але донька власниці квартири (теж лежача) все одно сказала, що грошей на встановлення опалення не мають і будуть піднімати бучу, якщо їм відключать тепло.


В іншій квартирі одинаком живе військовий пенсіонер, який про ситуацію знає, але вона його не лякає. Він сказав, що або перейде жити в одну кімнату (з чотирьох) та опалюватиме її електрикою, або ж продасть квартиру та переїде до сина, який давно його вже запрошує.


І там, і там мешканці говорили, що якби це питання стало рубом раніше, то вони б змогли його вирішити, а зараз все дуже дорого. Тобто фактор часу дуже важливий був і раніше, і є вирішальним і сьогодні. Адже люди спочатку мають усвідомити невідворотність змін, а потім прийняти якесь рішення (яке опалення встановлювати або ж міняти квартиру на меншу, але з опаленням, або ж дійсно переїжджати до дітей чи в геріатричний пансіонат) і потім його ще встигнути втілити у життя.


В управлінні житлово-комунального господарства не змогли надати журналісту текст проекту програми, бо після наради з представниками РЕМу та газового управління туди ще вносять численні правки, але пообіцяли, що відбудеться його повноцінне обговорення перед прийняттям програми депутатами міськради, яке заплановане на третій квартал цього року.


Але поки папери будуть ходити кабінетами, власникам квартир у будинках, вказаних нижче, потрібно терміново визначатись і починати діяти:


* вул. Вінницька, 69,
* вул. Європейська, 20,
* вул. Лупова, 12,
* вул. Європейська, 92,
* вул. Європейська, 68,
* вул. Європейська, 66, 
* вул. Володимирська, 18б.
* вул. Степана Бандери, 37а.
* вул. Героїв України,  61,
* вул. Садова, 6,
* вул. Маріїнська, 3.

 teplo1

teplo2

teplo3

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.