Понеділок, 15 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Парадокси Бердичівського ЖКГ: хоронили сьомий ЖЕК, а помер – другий

Це якщо зовсім просто описати ситуацію, яка склалась нині в царині житлово-комунального господарства міста, зокрема, в обслуговуванні багатоквартирних будинків.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Так, кілька місяців тому по характеру заяв міської влади та прийнятих рішень міської ради все йшло до того, що комунальне підприємство «ВЖРЕП № 7» незабаром має збанкрутувати та припинити своє існування.


У нього забрали майже всю техніку, передавши її іншим комунальним підприємствам, працівникам радили звільнятись з тонучого корабля, а будинкам, які обслуговував ВЖРЕП, настійно рекомендували створювати ОСББ.


Але час йшов, а корабель так і не тонув. Директор підприємства розповідав, що вони до останнього будуть надавати послуги бердичівлянам, але борги населення, які з початком війни лише багатократно збільшились, не дають перспектив на подальшу роботу.


Аж ось, в кінці травня, знову ситуація змінилась, і з початку червня це комунальне підприємство отримало нового директора. Ним стала колишній багаторічний бухгалтер підприємства Демянюк Олеся Олександрівна.


Я сьогодні зустрівся з нею, і почув чимало позитивних новин як щодо діяльності підприємства, так і щодо вирішених проблем мешканців будинків, якими вони опікуються. Так, завершено ремонт комунікацій в будинку по вулиці Семенівській, 3, до якого не могли взятись роками, аналогічний ремонт зараз триває по Стадіонній, 41, ремонтують дахи будинків по Вінницькій, одним словом, ВЖРЕП оживає, як після тривалої сплячки, і включається в повноцінну діяльність.


Працівникам доводиться копати зараз траншеї вручну, адже більшість техніки попередавали іншим комунальним підприємствам, а один екскаватор взагалі загадково щез під час неодноразової зміни керівництва. Зараз проходить інвентаризація майна підприємства, щоб дізнатись, чи не щезло ще щось разом з екскаватором, який вже шукають правоохоронці.


Якось так співпало у часі, що міська рада оголосила з 15 червня конкурс на заміну управляючої компанії для тих будинків, які донедавна обслуговував приватний другий ЖЕК, тому я не міг не спитати в нової очільниці, чи не збираються вони ще й ці «вивільнені» будинки взяти під своє крило.


Прямої відповіді на це питання не почув, але зрозумів, що про нього знають і щось планують. Тим більше, що у ВЖРЕП №7 сертифікат управителя (документ, який необхідний для участі в конкурсі) є в інженера підприємства.


А ось в приватному підприємстві «Житлоремекс 2» (другий ЖЕК, по-народному), куди я завітав, щоб дізнатись про причини відмови від обслуговування будинків, виявилось, що такий сертифікат є лише у директора, і якщо вона твердо вирішила кинути цю невдячну справу, то ніхто й не зможе ним скористатись.


Основними причинами припинення діяльності тут теж назвали великі борги населення, які збільшились під час війни та малі тарифи, які неможливо офіційно збільшити. Багато працівників підприємства виїхали за кордон, багато жителів виїхали, серед 148 будинків, які вони обслуговують, майже половина сторічної давності (до речі, сьомий ЖЕК позбувся зі свого балансу усіх одноповерхових будинків), одним словом, далі тягнути цю лямку вони не захотіли.


В управлінні житлово-комунального господарства я поцікавився, чи знають вони, скільки всього у Бердичеві людей, які мають цей сертифікат управителя (який видають досить сумнівні асоціації усім, хто заплатить великі гроші), і відповідь на питання була негативною. Тож, цілком ймовірно, що таких сертифікатів було лише два на місто, і тому можна спрогнозувати, що епоха багатьох, а потім кількох, а потім двох ЖЕКів незабаром закінчиться, і залишиться в Бердичеві один великий ВЖРЕП.


Хоча, хто знає, може якась фірма з іншого міста захоче покопирсатись у під’їздах бердичівських багатоповерхівок, а, може, хтось з місцевих підприємців отримає сертифікат та вирішить пошукати щастя в цій царині, а, може (що є дуже малоймовірним), всі жителі будинків, які покидає другий ЖЕК, створять ОСББ?...

На фото: один з двох автомобілів, які залишились в сьомому ВЖРЕПу

ZHEK1

А на цьому фото - схема розташування будиинків, які незабаром стануть "безхозними"

ZHEK2

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.