Субота, 13 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Як швидко в Бердичеві розпочинають реформу теплопостачання

Хоча справжньою реформою дії міської влади Бердичева поки що назвати важко, але кроки, які вона намірилась зробити в цьому році мають цілком правильний напрям. 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Ми вже писали, що в управлінні житлово-комунального господарства готують програму по децентралізації теплопостачання багатоквартирних будинків міста, першим етапом якої має стати відключення вже в цьому опалювальному сезоні одинадцяти будинків, в яких більшість квартир вже мають індивідуальне опалення. Адже задля того, щоб подати тепло в ті кілька квартир у будинку, які залишились, теплокомуненерго доводиться використовувати значно більше енергії і грошей, відповідно.


Але якщо говорити про цю програму почали ще на початку червня, то до сьогоднішнього дня (20 червня) ще немає навіть її тексту для обговорення в депутатських комісіях міської ради, хоча адреси перших одинадцяти будинків, які мають бути відключені вже в цьому році, були оприлюднені відразу.


Що думають про ці зміни мешканці саме цих будинків і цих квартир, які можуть залишитись вже цієї зими без тепла, ми продовжували дізнаватись. Так, в будинку по вулиці Лупова, 12, серед 36 квартир з централізованим опаленням залишились близько десятка. І хоча цей фактично один будинок має дві адреси (два під’їзди – Лупова, 12, інші два – Лупова, 14), до програми залучено лише «дванадцятий».


Один з мешканців квартири з централізованим опаленням лише від журналіста дізнався, що треба щось терміново робити, і першим його припущенням щодо необхідних дій було збирати всіх інших, хто потрапив в аналогічну ситуацію та іти в міськвиконком.
А ось мешканка будинку по вулиці Садовій, 6, який теж потрапив в перший етап програми, відразу, ще прочитавши в інтернеті перше повідомлення про зміни, пішла у міськвиконком (благо, що він знаходиться за 50 метрів від їх будинку), але нічого чіткого і зрозумілого там не почула.


Їй сказали, що це ще не точно, що програму ще мають обговорювати, а потім приймати, а, може, й не приймуть... Але жінка хотіла зрозумілих відповідей на питання, чи платити зараз гроші за тепло, чи робити за них якісь дії по встановленню індивідуального опалення. Та ні в міськвиконкомі, ні в теплокомуненерго їй нічого не відповіли.


На останньому засіданні комісії з відключення від централізованого теплопостачання я спитав, чи не можна вже сьогодні виписати Дозволи на відключення мешканцям тих квартир, які попадають під дію програми, щоб вони вже мали на руках офіційний документ і розуміли, що далі потрібно робити. Але у відповідь її члени лише посміхались і навіть саркастично коментували: ми, мовляв, ще будемо їм додому носити...


Але, мені здається, що це найпростіше і найшвидше – чітко сказати та швидко виписати документи, адже людям до настання холодів ще потрібно буде зробити чимало як технічної, так і бюрократичної роботи. І вже сьогодні, навіть не знаючи, який тип індивідуального опалення їм буде погоджено (електричне чи газове), вже можна розпочинати відрізати батареї, прочищати їх та підключати по новій схемі, вивівши труби до кухні, де буде встановлено потім котел.


Одним словом, чим довше в міськвиконкомі будуть хороводи водити навколо програми та супутніх документів, тим менше в людей залишиться часу, щоб встигнути в зиму увійти з теплом.

opal1

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.