Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

П'ятниця, 1 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Делегація польських комунальників заїхала і до Бердичева

22 черв. 2022 Олександр Доманський

Про що вчора сповістив офіційний сайт міста. З фотографії не було зрозуміло, де саме проходили перемовини, а з тексту слідувало, що радник мера Гданська та очільник їхнього водоканалу напряму приїхали до Бердичева з метою всебічної допомоги і підтримки нашого міста.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Щоб дізнатись більше подробиць про цей візит, довелось просити коментарі у директора комунального підприємства «Бердичівводоканал» Костянтина Анучіна.

І, як виявилось, не тільки в Бердичів приїздили польські комунальники. Бердичів став лише одним з великого списку українських міст, які вони відвідали. Крім нашого міста делегація побувала ще в Луцьку, Рівному, Бородянці, Іршанську та ще в багатьох містах України. Але й не скористатись нагодою поспілкуватись з польськими колегами було б зовсім неправильним.

Зустріч відбулась, як то кажуть, в «робочій обстановці», на території південної насосної станції водоканалу. Гостям показали виробничі об’єкти підйому річкової води та її фільтрації та обговорили шляхи можливої співпраці. Зокрема, підготовку інженерно-технічних співробітників організації комунальних процесів у польських містах.

Як розповів директор водоканалу, нам потрібно активно шукати шляхи залучення як інвестицій, так і інновацій для роботи водопостачального підприємства, адже за кошти клієнтів зробити переоснащення фактично неможливо. Тариф нині далеко не перекриває витрати, які по деяким позиціям виросли вп’ятеро. Так-так, саме на стільки здорожчали нині хімічні реагенти для водоочищення.

Підприємство знову повернулось обличчям до подачі в будинки бердичівлян води з артезіанських свердловин, і досягло в цьому чималих успіхів. Були очищені деякі свердловини, замінено наповнювач гравійних фільтрів (що не робилось вже багато років) в старих установках із знезалізнення і тепер мікрорайони м’ясокомбінату та Червоної гори отримують значно чистішу воду ніж раніше. Проблемною залишається вода у центральних мікрорайонах, яку піднімають з річки, але й тут є плани додавати до неї воду із свердловин, а з будівництвом нової потужної станції знезалізнення - повністю перейти на артезіанську воду.

Але всі ці інфраструктурні проекти потребують чимало коштів, і саме досвід залучення європейських фінансових інституцій польськими комунальниками і меріями є надзвичайно цікавим для нас. Угода з північною корпорацією НЕФКО вже мала б реалізовуватись в Бердичеві, якби на заваді не стала війна. Але перемовини не перериваються, зараз йдуть домовленості навіть про збільшення грантової частини цього проекту, яку, в першу чергу, планується залучити до ремонту насосних станцій та поставку нового обладнання до них.

Директор водоканалу міг би ще і ще розповідати про перспективи розвитку свого господарства, адже він багато часу спілкується з колегами з інших міст, вивчає досвід інших країн, але мені вже стало ніяково відривати його від роботи, тому я щиро подякував за це невеличке інтерв’ю.

Звичайно, сьогодні всі думки і помисли українців зосереджені на тому, щоб вистояти у великій війні і здобути в ній перемогу, але, будемо сподіватись, що черга дійде і до мирних комунальних проектів. І з кранів в оселях бердичівлян поллється колись чиста вода...

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.