П'ятниця, 1 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Тарифи на газ і тепло під час воєнного стану у Бердичеві підвищуватись не будуть

22 черв. 2022 РФО-Бердичів

Ціни на газ і тепло протягом війни і перші півроку після її закінчення змінюватись не будуть. Тобто ті тарифи, які діяли станом на 24 лютого 2022 року, поки стануть фіксованими і незмінними для українців, зокрема і для бердичівлян.

Відповідний законопроект №7427 про мораторій на здорожчання вартості газо- та теплопостачання у першому читанні прийняла Верховна Рада задля підтримки громадян України.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Днями ми писали про те, що на Житомирщині змінився постачальник газу. Зокрема говорили і про те, що робити бердичівлянам, які заплатили за газ не туди (наперед за старими платіжками), чи реально повернути ці кошти та який алгоритм їх повернення. Питання безперебійного забезпечення українців газом і теплом є актуальним і постійно знаходиться на контролі у парламентарів, і рішення про мораторій на подорожчання тарифів по цим двом напрямкам є черговим доказом того.

Тобто до припинення воєнного стану або його скасування плюс іще шість місяців громадяни України платитимуть за газ і тепло за старими цінами. Крім цього, у законопроекті йдеться про те, що протягом війни постачальникам природнього газу тимчасово забороняється стягувати зі споживачів заборгованості у примусовому порядку, включати борги у рахунки на оплату, подавати позови до суду на боржників та припиняти до їхніх осель теплопостачання.

Підвищення тарифів за цими напрямками можливе після війни, а до того витрати суб’єктам теплопостачання будуть компенсуватися за рахунок збільшення видатків спеціального фонду Держбюджету на 264,3 млрд. грн. Про це йдеться також в ухваленому у першому читанні законопроекті №7429. Збитки суб’єктам господарювання планується компенсувати із держбюджету.

Самі ж видатки забезпечуватимуть такі надходження як дивіденди, нараховані на акції «Нафтогазу» (ті, що належать державі – 64,4 млрд. грн.), додаткові надходження від сплати авансового платежу податку на прибуток при виплаті вищезгаданих дивідендів, що становить 11,6 млрд. грн., надходжень донорської і міжнародної допомоги, наданої задля фінансування заходів на врегулювання відносин на ринку природнього газу та теплопостачання на час воєнного стану та післявоєнного відновлення (188,3 млрд. грн.).

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.