Неділя, 25 Вересня

На засіданні виконавчого комітету міської ради Бердичева говорили про воду, тепло і тарифи

27 черв. 2022 РІО-Бердичів

Про те, яких змін зазнає бюджет Бердичівської ТГ, хто першочергово потребує збільшення видатків, як минув опалювальний сезон 2021-2022 та з чим Бердичів увійде у 2023 рік у плані тепла говорили у п’ятницю, 24 червня, на засіданні виконавчого комітету міської ради.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Загалом, до порядку денного було винесено 14 питань, однак саме питання внесення змін до міського бюджету - необхідності підтримки сфери ЖКГ та соціальної сфери - стало одним із найобговорюваніших. Збільшення видатків на соціальну допомогу – матеріальну підтримку сімей загиблих захисників-бердичівлян – просто необхідне, бо передбачити коли і у якій кількості ці гроші знадобляться неможливо, а вони мають бути. Тож за нього швидко позитивно проголосували усі члени виконавчого комітету.

Іще одним завданням було підтримати фінансово і житлово-комунальну сферу Бердичева. Про необхідність видатків на компенсацію різниці в тарифах надійшло звернення від управління житлово-комунального господарства міста. Заступник міського голови Руслан Квятківський та начальниця фінансового управління міської ради Олена Генедач наголосили, що борги бердичівлян та неможливість під час воєнного стану збільшувати тарифи (і все це при збільшенні вартості пального вдвічі і більше, здорожчанні електроенергії та підвищенні цін на інші супутні товари, як сіль, очисні, хлор тощо), призвели до необхідності коригування з боку влади сум додаткового фінансування таких підприємств як водоканал та теплоенерго.

По воді затрати великі, а відповідного доходу нема. Є сподівання на те, що населення потроху повертається до міста, тож повернуться і оплати. Однак на практиці поки цього не помітно. Споживання води містянами зменшилось на 20% і це при тому, що борги населення збільшились на ті ж 20%, зросли ціни на очисні, хлор, тому в місяць потрібно з бюджету допомагати водоканалу у сумі близько 1 млн. грн..

Тенденція на зменшення боргів за тепло у Бердичеві є. Але навіть при цьому сума боргу наразі становить близько 59 млн. грн. (станом на 1 квітня він був 74 млн. грн.). Компенсація на різницю в тарифах по теплу, яку чекає місто з держбюджету, становить 40 млн. грн. Зрозуміло, що цими грошима вдасться покрити значну частина боргу. Решту 19 мільйонів буде погашено за рахунок сплати боргів споживачами, а також за рахунок міського бюджету. Борг від населення безпосередньо складає 43 млн. грн., станом на 1 квітня цифра була більшою – 49 млн. грн., тобто і тут є певне покращення. Правда, окремі випадки є ледь не критичними, адже є будинки борг за тепло мешканців яких сумарно сягає близько мільйона гривень.

Крім боргів за тепло присутніх цікавила також готовність котелень до зими, роботи, які були вже виконані і які потребують негайного виконання вже зараз, ще до настання опалювального сезону.
Щоб дізнатись подробиці та хід подій до слова запросили директора КП «Бердичівтеплоенерго» Сергія Приймака. Очільник тепломережі розповів, що ремонтні роботи на ділянках, де були свого часу прориви, вже закриті і в плані трубопроводів, і в плані пошкодженого внаслідок робіт асфальтового покриття. Проведена очистка котлів, зроблено теплові криниці у кількості 5 штук, обладнання, як було встановлене і запущене у лютому нині обслужене і готове до подальшого використання. Планів на майбутнє багато, але втілити їх усі в життя, на жаль, неможливо в умовах воєнного стану.

Говорив Сергій Приймак і про складні об’єкти. Усього таких є чотири. Один із них, для прикладу, - котельня по вулиці Одеській, 41, де зараз стоять котли ще 1982 року. Вони вже не піддаються ремонту, бо поки їх можна було латати – їх латали, а тепер витрачати сили і кошти на їх ремонт є недоцільним, так як очікуваного результату досягти не вдасться. Тому тут буде проводитись заміна котлів на інші агрегати, чия КПД 92-94% і які себе відмінно зарекомендували на всіх котельнях України.

Встановлення такого обладнання в результаті допоможе зекономити газ і стане вигідним для міста, до того ж цей район в цілому є досить непоганим – у будинках, що є у підпорядкуванні даної котельні небагато квартир з автономним опаленням, більшість отримують тепло централізовано, тож можна буде регулювати подачу тепла. Саме тільки обладнання для конкретно цього об’єкта коштуватиме за підрахунками близько 3 млн 148 тис. грн., частину робіт по його встановленню і налаштуванню виконають своїми силами робітники теплоенерго, перевірку здійснять фахівці, котрі спеціалізуються на цьому питанні і здійснюють виїзди по всім населеним пунктам нашої країни.

По облаштуванню комунальних котельних є напрацювання, але так як це затратно і по грошах, і по часу виконання приблизний час здійснення усього задуманого – 2 роки, а в нинішніх умовах, можливо, навіть більше.

Прогнози щодо того, що зима буде складною, теж були озвучені на засіданні. Тому учасники обговорення даного питання наголошували на необхідності проведення аналізу та отриманні офіційної відповіді по усіх об’єктах, а також про можливості переходу на альтернативне паливо, резонність автономії у плані тепла закладів освіти тощо. Усе це, вважають, можна реалізувати, було б фінансування. Хочеться вірити, що так і буде і що місто увійде в новий опалювальний сезон повністю до нього готовим.

Недавно у газеті та на сайті «РІО-Бердичів» ми вже публікували інформацію про відмови на встановлення індивідуального опалення мешканцями будинків, у яких менше половини квартир мають автономність від теплоенерго. Окремо писали і про те, що у місті готують програму по децентралізації теплопостачання багатоквартирних будинків міста, тобто їх відключення від комунальних котелень та 100% перехід на індивідуальне опалення. Цей процес доволі тривалий і затратний фінансово, і поки говорити про його успіх ще зарано – люди, чиї будинки будуть відключати, тільки самі входять у курс справи та дізнаються алгоритм своїх дій в кабінетах у спеціалістів міськвиконкому.

Серед поточних питань цього дня на засідання виконкому значились також продовження договорів оренди майна комунальної власності - шляхом проведення аукціону та без нього, дострокового припинення договору оренди комунальної власності внаслідок смерті орендаря, взяття на квартирний облік, внесення змін в склад сім’ї, надання службової житлової площі та затвердження нового складу комісії з обстеження зелених насаджень. Крім цього на виконкомі у п’ятницю обговорили і питання надання статусу дитини-сироти малюкові, який був залишений жінкою в пологовому відділенні бердичівського Центру жінки та його влаштування до дитячого закладу в Житомирі. Аналогічний статус під час засідання був проголосований для ще однієї дитини, батьки якої померли. Усі ці питання були одноголосно проголосовані членами виконавчого комітету Бердичева.

vykonkom1

vykonkom2

vykonkom0

vykonkom3

vykonkom4

vykonkom5

 

 

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.