Вівторок, 16 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Реформа теплопостачання – як далеко вона піде в Бердичеві?

З п’ятничного засідання постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства розпочалось обговорення Програми децентралізації теплопостачання, про яку ми вже писали кілька разів (і яку, до речі, повністю так і не оприлюднили на Офіційному сайті міської ради).

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya


Підтримуючи в цілому дану програму, я вирішив піти ще далі і офіційно вніс ще до засідання комісії пропозицію доповнити її ще одним, п’ятим етапом реалізації.


Якщо в перших чотирьох (тих, що підготували в управлінні ЖКГ) йдеться про відключення від централізованого теплопостачання окремих будинків, постачання тепла до яких є вкрай неефективним, то п’ятим етапом я запропонував відключити через три роки всі будинки, які підключені до котельні по вул. Житомирській, 78, яку потрібно замінювати, бо вона вже виробила всі терміни експлуатації.


Секретар міської ради досить оперативно прийняв пропозицію до розгляду, і вже на засіданні комісії всі депутати змогли з нею ознайомитись. Голова комісії визнав ідею слушною, але такою, що потребує аналізу компетентними працівниками управління ЖКГ. Представники цього управління пообіцяли вивчити її потім, а сьогодні зосередитись хоча б на прийнятті перших чотирьох етапів.


Вони розповіли, що обійшли вже всі квартири, які будуть відключені від централізованого тепла вже в цьому році, і попередили всіх мешканців (в деяких квартирах взагалі ніхто не живе). Дехто з розумінням відноситься до змін, дехто - по-іншому. Програма передбачає виплату з міського бюджету 20 тисяч гривень з розрахунку на кожну таку квартиру, а в окремих випадках ця сума може бути збільшена до 35 тисяч.


Всім власникам таких квартир буде виписано Дозволи на відключення від теплопостачання, з якими вони можуть розпочинати встановлення індивідуального опалення – хоч газового, хоч електричного. Обговорюючи всі можливі ситуації, депутати говорили, що навіть якщо люди не будуть оформляти дозвільні документи в газконторі чи РЕСі, то вони можуть обігріватись взимку за допомогою побутових електроприладів.


Саме для того, щоб кожен житель мікрорайону «М’ясокомбінат», який хоче встановити собі індивідуальне опалення, зміг це зробити законно і правильно, потрібно було б уже зараз прийняти п’ятий етап Програми, але, на жаль, ні депутати, ні спеціалісти управління ЖКГ та їх натхненники морально ще не можуть собі це представити.


За їхньою логікою, краще витратити на будівництво нової котельні 15-20 мільйонів гривень з міського бюджету або клянчити їх в обласному чи державному бюджеті, щоб потім знову й знову латати старі тепломережі та накопичувати нові борги.


Побачимо, як до цієї пропозиції віднесуться депутати інших комісій.

teplo1

teplo2

teplo3

teplo4

teplo5

teplo6

teplo7

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.