Вівторок, 4 Жовтня

Про Бердичів, штрафи, свиней і свободу

Саме такі, з першого погляду непоєднувані категорії, поєднались в цій історії.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya


На засіданні адмінкомісії, яке проходило цієї середи в міськвиконкомі, було винесено питання про притягнення до адміністративної відповідальності жителя будинку № 41 по вулиці Зарічній.

Скаргу на нього написав сусід, досить відомий в Бердичеві підприємець Віктор Дабіжа. Поскаржився на те, що йому заважають запахи з сусіднього домоволодіння. На місце виїхали інспектори муніципальної інспекції та про побачене розповіли на засіданні адмінкомісії.

Виявляється, що тут вже багато років займаються тим, що колють свиней на продаж. На подвір’ї обладнана імпровізована бойня, облаштоване місце для розділки туш, звідки нечистоти надходять в яму, з якої регулярно відкачуються і вивозяться. Але саме того дня, коли інспектори були на подвір’ї, вони зафіксували перелив цих нечистот, за що і склали протокол про порушення правил благоустрою.

Порушник прийшов з на засідання з течкою документів, серед яких були і квитанції за вивезення нечистот (6 шт. з початку року), хоча в бесіді з інспекторами він говорив, що викачує яму два-три рази на місяць. А ще зачитав лист від своїх інших сусідів, які претензій до нього не мають. А головним аргументом у суперечці вважав те, що його сарай зі свинями стоїть тут 60 років, а хлів скаржника - лише 20.

Члени адмінкомісії поцікавились, чи є в нього дозвіл на забій свиней. Чоловік сказав, що держспоживслужба дозволяє забивати таким чином до трьох свиней на тиждень і виписує довідки для продажу м’яса в павільйоні, де стоїть його дружина, оформлена підприємцем.

Працівники міськвиконкому з різних відділів, які входять до адмінкомісії, познизували плечима, похитали головами, та й призначили колюну мінімальний штраф, передбачений 152 статтею адмінкодексу – 340 гривень.

Після засідання я теж приїхав «на місце скоєння порушення». Господар оселі показав охайний хлів, в якому чекав своєї завтрашньої участі вгодований кабанчик, засоби для розділки та ту саму вигрібну яму. Специфічного запаху в дворі не відчувалось, а яма була спеціально обладнана трубами, які дозволяють асенізаторській машині викачувати нечистоти з вулиці.

Слід зазначити, що земельні ділянки тут у всіх досить маленькі, хліви і будинки розташовані буквально в кількох метрах один від одного, і запахи, якщо виникають, відчуваються скрізь.

А ще, в зв’язку з цією історією, згадалось, що багато українців, які нині повертаються з Європи, кажуть, що там вони не можуть звикнути до тамтешніх порядків і заборон. Дома, мовляв, набагато спокійніше і вільніше. І можна робити те, що в Європі вже давно є  неможливим...

svini1

svini2

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.