П'ятниця, 30 Вересня

154 людини покусали собаки в Бердичеві за 4 місяці

І це тільки ті, які звернулись за допомогою до травмпункту міської лікарні. Її головний лікар озвучив цю цифру на засіданні протиепізоотичної комісії, що відбулось сьогодні у виконкомі.

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Терміново скликали це засідання після того, як було підтверджено захворювання на сказ у собаки, яка в суботу покусала кількох бердичівлян в мікрорайоні м’ясокомбінату.

Головний санітарний лікар району (зараз ця посада називається зовсім по-іншому, але для кращого розуміння ми пишемо саме так) Валерій Биков розповів членам комісії, як саме було виявлено цю собаку і що вже зроблено ветеринарною службою для убезпечення поширення хвороби.

Все було майже так, як ми розповідали вже у кількох своїх публікаціях. Він лише додав, що в обов’язках ветеринарної служби немає «опції» ловити тварин. Вони можуть оглянути, вакцинувати чи лікувати тварину, але вже зловлену кимось або прив’язану у домоволодінні.

Під час превентивних заходів, ще до того, як підтвердилась підозра на сказ, спеціалісти ветлікарні обійшли всі двори по вулиці Коцюбинського та вакцинували 22 домашні собаки та одного кота. А також провели дезінфекцію місця, в якому здохнув скажений пес.
Директор лікарні розповів, в свою чергу, що з 5 по 10 серпня до травмпункту звернулись 9 осіб, яких покусали собаки. Всі вони отримали антирабічні вакцини, а двоє – ще й лікування першою порцією імуноглобуліну. Всього в травмпункті за останні 4 місяці зафіксовано 154 звернення від людей, яких покусали собаки.

Голова районного товариства мисливців та рибалок наголосив, що сезон полювання на час воєнного стану відмінено. І якщо раніше мисливці Бердичівщини за рік відстрілювали до трьохсот лисиць, то можна лише уявити наскільки вони розмножаться, якщо полювання в цьому році не буде зовсім. Він запропонував звернутись до голови обласної адміністрації за дозволом організувати хоча б разові заходи з відстрілу лисів у місцях їх скупчення (хоча є ще й метод розкидання отруйних приманок для зменшення поголів’я – авт.).

Фахівці санітарної медицини запропонували заходи (більшість яких роз’яснювального характеру), за які члени комісії одноголосно й проголосували. Але потім зав’язалась дискусія з приводу того, хто ж все-таки має ловити безпритульних собак.

Директор «Бердичівкомунсервісу» розповів, що ним була укладена угода з громадською організацією з Луцька, які мали за 1600 гривень за кожну собаку їх ловити, стерилізувати і утримувати якийсь час. Вони приїхали, виловили з десяток собак, виставили рахунок і забрали цих собак з собою. Але казначейство не пропустило оплату цих послуг, і вони відмовились приїздити в Бердичів, поки їм не заплатять.

До речі, подейкують, що цих собак вони вивезли в притулки Польщі, де їх з радістю прийняли, і особливо раділи тваринам з якимись вадами. Нам цього, напевно, не зрозуміти.

Зараз ведуть перемовини з іншим підприємцем, який має досвід подібної діяльності, але чи будуть вони результативними поки що незрозуміло. Щоб самим організувати відлов тварин, комунсервісу потрібно купити спеціальну рушницю (більше 50 тис. грн.), яка стріляє снодійними ампулами (по 600-800 грн. кожна) та знайти людину, яка не боїться собак (та їх захисників).

На засіданні запитали голову товариства мисливців, чи не можуть вони допомогти, але присутній поліцейський однозначно заперечив, адже стріляти в населеному пункті заборонено адміністративним кодексом.

Рішенням комісії в радіусі одного кілометра навколо будинку №12 по вулиці Коцюбинського (по суті, це весь мікрорайон м’ясокомбінату) встановлено карантинні обмеженні, якими заборонено ввіз і вивіз тварин.

Але навряд чи про це будуть знати зграї безпритульних собак, які давно вже облюбували собі місця для проживання біля прохідної колишнього м’ясокомбінату, в скверику біля ринку, в дворах багатоповерхівок та закинутих обійстях садибної забудови. І за візою для того, щоб перебігти в Гришківці чи на Корніловку теж, звичайно, звертатися не будуть...

sobaki1

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.