П'ятниця, 30 Вересня

Проблему з перевезенням жителів Підгородного бердичівської громади вирішено?

Знак питання у заголовку статті поставили недарма, адже начебто питання не висить у повітрі, як ще кілька тижнів тому, але чи задовольнить потреби жителів цього села такий варіант вирішення проблеми, буде видно згодом.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya


А почалося все з того, що на зустрічі з міськими перевізниками бердичівлян, які обурювалися підняттям тарифу, було настільки мало, що можна було перелічити на пальцях рук. Натомість з десяток людей виявилися жителями Підгородного, які під цей, так сказати, «шумок» прийшли добиватися того, аби пустили автобуси чи маршрутки до їхнього села. Мовляв, людям потрібно діставатися в місто на роботу, у справах, на той же таки базар тощо, а їхати немає чим.


Раніше, коли це село не входило до складу міської громади, організацією перевезень займалася обласна адміністрація. Однак потім, нагадаємо, і Скраглівка, і Підгородне приєдналося до Бердичівської міської територіальної громади, а тому вирішення питання перевезень поклали на плечі міської влади.


На зустрічі з перевізниками про це чимало говорили і міський голова Сергій Орлюк навіть питав у бердичівських перевізників, чи має хто бажання стати на цей маршрут. Тоді відповіді не прозвучало, адже потрібно було детально обдумати, особливо зважити плюси та мінуси таких рейсів.


Не дочекавшись ніякого результату, жителі Підгородного звернулися до депутата Бердичівської міської ради Максима Шафранського з проханням допомогти у вирішенні цього питання. Люди навели вагомі аргументи: в селі відсутня така життєво-необхідна інфраструктура, як медпункт, магазин, а потреби залишились; працюючим жителям потрібно діставатися до роботи, пенсіонерам – за продуктами та медикаментами або звернутися до лікаря.


В свою чергу, Максим Шафранский ініціював від себе звернення до міського голови, зазначивши, що існує колапс з питанням перевезення пасажирів з села Підгородне до міста і навпаки. Додав, що перевізники відмовляються обслуговувати цей маршрут, а тому є пропозиція щоб автобуси, котрі обслуговують ближні села, підкорегували маршрут і заїжджали до Підгородного.


У відповідь депутата інформували, що 27 червня на адресу міської ради надходило також колективне звернення і відповідь була надана заявникам. Крім того, управління економічного розвитку Бердичівської міської ради направило лист на адресу того ж таки Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА як організатора перевезень за даним маршрутом.


І виявилось, що за результатами розгляду вищевказаного листа перевезення пасажирів з і до Підгороднього буде здійснюватись, але питання це вирішив саме Департамент. Маршрут «Підгороднє – Житомир» возитиме людей двічі на тиждень – у вівторок та п’ятницю.

Розклад наступний:


З Бердичівської АС№2
06:15
09:30


З Села Підгородне
06:30
09:45.


Для тих, кому потрібні продукти чи медикаменти, графік більш-менш підходить, адже такі закупівлі здійснюються не щодня. А от тим, хто їздить кожного дня на роботу, доведеться думати, як діставатися до міста в інші дні.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.