Неділя, 4 Грудня

«Сьомий ЖЕК» став предметом палкої дискусії бердичівських депутатів

Хоча варто зазначити, що це підприємство вже не перший місяць стає темою обговорень не лише представників політичних сил, а й звичайних бердичівлян. Все тому, що, нагадаємо, ВЖРЕП №7 став управителем будинків, котрі раніше підпорядковувалися ПП «Житлоремекс-2».

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya


Тепер же на засіданнях виконавчого комітету та сесій міської ради в порядках денний часто-густо з’являються проєкти рішень про передачу на баланс єдиного у місті ЖЕКу техніки, об’єктів нерухомості, дитячих майданчиків, контейнерів та іншого. І не всі підтримують такий процес безоплатної передачі. Зокрема, ми вже писали, що утримується від голосування за такі проєкти секретар міської ради Богдан Коляда.

ZGEK1


Сьогодні ж на сесії міської ради позицію «проти» і виказала і депутатка від фракції ПП «Слуга Народу» Анна Левандовська, що і стало причиною дискусії серед присутніх у залі. У своєму виступі біля трибуни депутатка зазначила, що і на засіданні постійної депутатської комісії, і на погоджувальній раді вона була категорично проти підтримання цих проектів, а нині аргументує це на загал.
За словами Анни Левандовської, на сьогодні ВЖРЕП №7 має борги, причому немаленькі: 720 тис. грн. перед «Житомирліфт», 2 млн. 690 тис. грн. податкового боргу, 2 млн. 393 тис. грн. боргу по заробітній платі, 384 тис. грн. боргу перед звільненими працівниками. Саме тому виникає питання щодо того, хто повертатиме ці борги, а повертати їх потрібно. І депутатка бачить два варіанти: покласти цей борг у 6 млн. грн. на плечі мешканців будинків, а сьогодні їх на балансі ЖЕКу 362, чи фінансувати підприємство з міського бюджету, що, як виявляється, робити не можна.
Виступаюча додала, що по факту і вона так вважає, і багато мешканців звертаються з тим, що ВЖРЕП №7 – це підприємство, яке абсолютно не працює. Люди, які платять кошти, повинні отримувати послуги, а якщо послуги не надають, то люди, зрозуміло, не хочуть платити. Мовляв, борги цього підприємства нікуди не ділись, вони залишаються, але чомусь депутати вирішили, що потрібно реанімувати підприємство, яке тільки бере кошти, а перспектив немає ніяких. Ключовий аргумент представниці фракції ПП «Слуга Народу» - «Нам потрібно щось змінювати, добре подумати і йти не простішими шляхами, а тими, які дають перспективи...».

ZGEK5


Депутат від фракції ПП «Європейська  Солідарність» Віталій Березовенко запитав у своєї колеги, які шляхи вирішення тоді вона бачить. Бо пропозиція, щоб міська влада подумала, не є варіантом, думати можна роками, але будинки стоять, їх потрібно зараз обслуговувати. На рахунок ОСББ зазначив, що Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках» був прийнятий ще у 2015 році і по тому Закону ще до 2017 року всі абсолютно мешканці житлових будинків, які мають 3 і більше квартир, зобов’язані були визначитись зі своїм управителем. Потім ці терміни неодноразово переносили, аж поки не настала кінцева дата - травень 2021 року. До того часу громадяни повинні були визначитись, створювати ОСББ чи ні. Якщо не визначились, то міська влада мала призначити їм управителя. Якщо ж людям цей управитель не подобається, то вони в будь-який момент можуть від нього відмовитися і обрати свого. А наразі управитель замість «другого ЖЕКу» призначений і, якщо не надати йому техніку, він не зможе виконувати свою роботу, а хто тоді буде це робити, якщо люди не захотіли створювати ОСББ.


Депутат від фракції ПП «Сила і Честь» Павло Середюк висловив і свою думку з даного питання, акцентувавши на тому, що мешканці громади мають право вибирати, хто надаватиме їм послуги з утримання багатоквартирних будинків. На сьогоднішній день існує ВЖРЕП№7, на який покладені ці обов’язки і депутати приймають рішення про надання матеріальних засобів в господарське відання, а не передачу на баланс. А буде працювати ЖЕК чи ні, вже вирішуватимуть мешканці, котрі користуватимуться послугами підприємства.

ZGEK6


Вступив у це обговорення і депутат від фракції ПП «Українська стратегія Гройсмана». На його думку це питання потрібно обговорювати відкрито з громадою, тому що воно безпосередньо стосується людей. В міжсесійний період до нього зверталися мешканці одного з будинків по вулиці Вінницькій зі скаргами, що послуги, котрі вони отримували спочатку від «другого ЖЕКу», а тепер отримують від «сьомого ЖЕКу» надані у недостатній кількості та якості, зате платіжки їм надходять вчасно. Якщо це комунальне підприємство не надає послуги або ж робить це не в повній мірі, то і за що тоді повинні платити мешканці. Значить потрібно вимагати робити перерахунок оплати за невиконані послуги, щоб бердичівляни нарешті дочекалися у нашому місті відновлення соціальної справедливості.

ZGEK3


Дати шанс новому керівнику розвивати це комунальне підприємство, тим паче, що в неї це вже виходить, про що свідчить зменшення заборгованості по зарплатні і певні зрушення в плані оплати населенням наданих послуг, депутат від фракції ПП «Пропозиція» Юрій Ніколаєнко. Мовляв, закрити ЖЕК – не вихід, а в людина потроху справляється зі своїми обов’язками як керівник.

ZGEK4


У розпал дискусії до трибуни було запрошено спеціаліста управління ЖКГ Наталію Палкіну, аби вона прокоментувала це питання. Вона зазначила, що техніку потрібно однозначно надати, бо 362 будинки якимось чином потрібно обслуговувати, прибирати, ремонтувати систему опалення тощо. Їх же ж не можна покинути напризволяще. Мовляв, якщо хтось один із мешканців будинку не бачив прибиральницю, то це не значить, що не прибиралось, бо інший мешканець цього ж будинку бачив і її, і виконану нею роботу. Був конкурс на управителя будинків замість ПП «Житлоремекс-2» і більше ніхто не подав пропозицію, крім ВЖРЕП №7. А щодо ОСББ, то доповідачка додала, що не всі жителі будинків хочуть їх створювати і що наразі бажаючих будинків перейти до ОСББ є лише 16, а решту насильно не змусиш.


Обговорення, можливо, ще тривало б і тривало, однак уже почали говорити про дотримання Регламенту, зокрема що стосується відведеного часу на розгляд питання і кількості виступів одного депутата. Тому було вирішено перейти до голосування і тим самим висловити свою позицію. І, що було очікувано, питання не набрало достатньої кількості голосів підтримки.

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.