Неділя, 4 Грудня

Комп’ютерні технології можуть допомогти вирішенню собачого питання в Бердичеві

В АТБ безкоштовно видають жетони з QR-кодом для тварин.Таке оголошення на дверях супермаркету сьогодні привернуло мою увагу.

 

 

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

А співробітники магазину люб’язно розповіли про цю місію, яку вони виконують безкоштовно з часу початку російської агресії. Тоді міжнародний проект «animal-ID» розпочав співпрацю з мережею АТБ щодо ідентифікації домашніх тварин, адже з масовим переїздом українців, на жаль, багато маленьких (і не дуже) улюбленців губились.

Проект хоч являється міжнародним та діє в 15 країнах світу, але засновниками його є українці, які придумали і втілили в життя унікальну організаційну платформу для покращення взаємодії людей і тварин.

Вона дозволяє зберігати ветеринарні та інші документи, легко організовувати поїздки з тваринами, замовляти улюблені зоотовари і, звичайно, ж знаходити своїх улюбленців, коли вони загубились.

Адже будь-хто, хто побачив тварину та відсканував QR-код на жетоні, відразу побачить у спеціальному додатку всю інформацію про власника тварини, а власник відразу отримає геодані того місця, де зараз знаходиться його чотирилапий друг.

Як розповіли працівники АТБ, за жетонами до них частіше звертались на початку війни, коли через наше місто рухався великий потік біженців, але й в останні місяці по п’ять-десять осіб приходять за жетонами. І хоча в інтернеті такі жетони коштують від 130 до 260 гривень, тут їх можна отримати безкоштовно (за умови попередньої реєстрації на сайті «animal-ID»).

До речі, такі жетони могли б допомогти ідентифікувати не тільки домашніх тварин, але й безпритульних, яких, наприклад, зараз відловлюють для стерилізації. А ще на цьому сайті описується розроблена і загально прийнята методика для обрахунку численності безпритульних тварин у місті, і, навіть більше, є дані по кількості таких тварин в Бердичеві станом на 2018 рік.

Тоді їх нарахували всього 499. Скільки їх зараз ніхто не знає, а Програму регулювання їх чисельності вже третій місяць «пишуть» у міськвиконкомі. Буквально сьогодні там сказали, що потрібно ще трохи часу, щоб вписати туди ще деякі соціальні питання. Кого вони стосуватимуться - людей чи собак - я вже не питав...

sobacheID3

sobacheID4

sobacheID5

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.