Субота, 25 Березня

На засіданні виконкому Бердичівської міськради вперше поцікавились альтернативними цінами

Коли після традиційних дитячих питань (визначення опікунів, тощо) перейшли до змін в матеріальному резерві, а саме до купівлі армійських наметів, тут швидкий хід засідання застопорився.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Доповідав як завжди у таких питаннях начальник відділу з надзвичайних ситуацій Віктор Рябушко. Він розповів присутнім, що запланованих три намети по 150 тисяч закупити не вдалось, бо на тендер ніхто не подав своїх пропозицій. Продавці таких наметів, які раніше погоджувались на таку ціну, тепер пропонують свій товар вже по ціні 190 тисяч гривень за один. І, відповідно, за 450 тисяч, які були виділені на ці цілі, можна купити лише два намети.

У членів виконкому, які зазвичай швидко голосують за мільйон туди, мільйон сюди, цього разу чомусь виникли сумніви щодо озвученої ціни. Вони намагались розпитати доповідача, а що ж в тих наметах такого, що вони так дорого коштують. Може, вони ідуть в комплекті з ліжками, чи буржуйками, чи ще з чимось. Але відповідь була простішою. Мовляв, зараз на такі намети великий попит, тому й ціна їх росте дуже швидко.

Міський голова подав приклад, і скоро всі члени виконкому уп’ялись в телефони, шукаючи в інтернеті актуальні цінові пропозиції таких наметів, які мають маркування «УСБ-56». До речі, 56 – це рік, коли таку конструкцію намету придумали в Радянському Союзі і поставили на масовий потік.

І зовсім не дивно, що знайшли на маркет-плейсах значно менші ціни на таку продукцію, але не всі з них були актуальними. До деяких продавців навіть тут же телефонували, і чули відмовки, що зараз в наявності немає, або ж буде, але невідомо коли. І це ще не говорили по телефону, що покупцем хоче бути бюджетна установа, яка навіть після укладення договору не знає, коли саме гроші через чергу казначейства дійдуть до продавця.

Одним словом, пошукали-пошукали, поговорили-поговорили, і все ж не знайшли іншого способу придбати намети, як виставити в якості очікуваної ціни на тендер 190 тисяч, а там, якщо буде якась конкуренція та понизиться ціна, то зайві кошти повернуться в бюджет.

Не знаю, чи стане така практика (перевірки цін на виконкомі) постійною, але, думаю, що їх потрібно перевіряти завчасно. Та в розмовах присутні все ж погоджувались, що бюджетні гроші і інші гроші мають якусь різну купівельну спроможність, і можна встановити навіть якийсь своєрідний курс між ними.

Попри явні переваги електронної системи «Прозоро», порівняно з друкованими вісниками державних закупівель, недоліків в неї теж вистачає. Користувачі цієї системи вже давно навчились її дурити. Адже від того, як сформулювати тендерні вимоги, можна і конкурентів «відбити», і ціну зависити, і зробити чимало інших негарних речей.

Але при бажанні зекономити бюджетні кошти, все ж є способи добитись цього. Потрібно самостійно телефонувати продавцям чи виробникам і запрошувати їх на тендери (адже не всі і не завжди слідкують за ними), максимально коротко і спрощено формулювати вимоги, словом, розширювати конкуренцію, яка і буде запорукою зниження цін. На жаль, питання якості тоді буде вимагати значно складніше.

Врешті-решт, питання вибору завжди складні, і щоб не було сумнівів у платників податків щодо того чи іншого рішення про витрати міського бюджету, то потрібно їх хоча б добре обґрунтовувати, навіть таким способом, до якого вдались вчора на виконкомі.

namet1

namet2

namet3

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.