Четвер, 2 Лютого

Плата за доставку газу у Бердичеві у 2023 році

24 січ. 2023 Вікторія Матвєєва
Плата за доставку газу у Бердичеві у 2023 році сайт ГазПравда

Останніми днями містом почала ширитись інформація про подорожчання вартості доставки природнього газу. Гнівні публікації від споживачів почали з’являтись на різних пабліках, тому журналісти «РІО-Бердичів» вирішили розібратись у ситуації, щоб спростувати або підтвердити чутки про підняття цін газопостачальними компаніями.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Вдалось з’ясувати, що цінова політика, яка діяла з 01 січня 2022 року у поточному 2023-му не змінилась, і до закінчення війни тарифи на послуги з газопостачання компанії обіцяють не піднімати. У Бердичеві протягом минулого року містяни платили встановлену ціну у 2 грн. 04 коп. за доставку кубометра газу – поки так і платитимуть. Проте деякі зміни у розрахунках все-таки відбулись і про них інформуємо.

З січня поточного року щомісячна плата для користувачів визначається згідно з новими даними споживання – цифрами, отриманими за попередній газовий рік. Останній вираховують за період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня наступного. Тобто, щоб отримати дані для визначення плати для населення для кожного окремого випадку у 2023 році була взята кількість спожитих кубів газу користувачем з 1 жовтня 2021 року по 30 вересня 2022 року. Якщо у цей період людина економила газ і її платіжки від того були меншими, то і щомісячну суму доставки на майбутні 12 місяців (до чергового обрахунку газового року) для неї буде встановлено меншою. Якщо, навпаки, минулоріч вона споживала більше газу, установлений щомісячний платіж для неї збільшиться.

Формула обрахунку лишилась та сама (щомісячний платіж обчисляється множенням тарифу облгазу за 1 куб.м постачання газу з ПДВ на кількість використаних кубів за 12 місяців), але щоразу у неї будуть внесені нові дані. Тобто, якщо у 2023 році бердичівляни мінімізують використання газу, це позначиться на показах лічильника і буде враховано при визначенні щомісячного платежу на наступний 2024-ий рік – цифри у платіжках знизяться.

Питання транспортування газу до приміщень набуло резонансу одразу після отримання споживачами перших окремих квитанцій на оплату послуги. З того часу від людей постійно чути нарікання про те, що платіж за доставку газу є незаконним, адже за комунікацію вони платили самостійно, своїм коштом купували і укладали труби. Були скарги, подекуди були мітинги, були численні пости у соцмережах від тих, хто прагнув знайти однодумців, поскаржитись і поговорити про наболіле. Тепер є Петиція.

На Офіційному сайті Президента України у розділі «Петиції» сьогодні, 24 січня 2023 року, додано петицію про відміну плати за доставку газу. Її авторка спонукає Володимира Зеленського вплинути на газові служби надавати свої послуги для громадян України безкоштовно. Адже у такий складний воєнний час багато людей не мають змоги оплатити за його транспортування у свої домівки. За її словами тоді, коли допомога нам надходить з усього світу, різні країни нас підтримують, своя держава не чує громадян і газові служби продовжують визначати плату за послугу доставки газу.

З часу оприлюднення документу минуло кілька годин, і петиція уже набрала 50 підписів від небайдужих. Для того, щоб вона потрапила на розгляд Президента потрібно набрати 25 000 голосів. На це є 90 днів. Чи набере петиція №22/177364-еп про відміну платежів за «доставку і транспортування газу до приміщень» побачимо згодом. Підписати її можна за посиланням вище. 

 

 

Відео

Lionok 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.