Середа, 29 Березня

У Бердичеві завалився ще один єврейський будиночок

Скоро свідків колишньої величі «Волинського Єрусалиму» зовсім не залишиться.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Мова йде про будинок під номером дев’ять по вулиці Вінницькій. Хоча вулиця за останні сто років кілька разів змінювала свої назви, але деякі будинки залишились тут майже такими, як були в часи своєї молодості.

І якщо деякі з них отримали друге, а то й третє дихання, то цей будинок, на жаль, не такий фартовий.

Колись в підвалі будинку розміщувались два магазини, а зверху було дві житлових квартири. В Магазині «Ханут» продавали взуття, а в магазині «Промтовари», напевно, їх і продавали.

hanut 8

Підвали підприємці брали в оренду у міськвиконкому, але десь в 2007-2008 роках відмовились від оренди, і здали їх знову на баланс міста.

Квартири наверху свого часу викупив відомий у місті лікар хірург Микола Клименко. Які в нього були плани стосовно будівлі дізнатись сьогодні не вдалось, а до того, як приступити до їх виконання, він здавав ці помешкання квартирантам. В трикімнатній майже весь час жила сім’я циган, а в двокімнатній постояльці мінялись не один раз.

hanut 8

В минулому році (як стверджують квартиранти, після вибухів на Елінгу), тріщини будинку значно збільшились. Тоді ж управління ЖКГ визнало цю будівлю аварійною та обгородила будинок зі сторони вулиці парканом.

І ось сьогодні фасадна стіна половини будинку впала разом з перекриттям однієї кімнати. В цій кімнаті ніхто не жив, там лише стояли старі меблі господаря, тож, слава Богу, ніхто не постраждав.

Як повідомили в сьомому «ЖЕКу» цей будинок в них на балансі не стоїть. Раніше він був на балансі другого «ЖЕКу», але теж давно знятий з нього. А підвальні приміщення належать управлінню комунальної власності міської ради.

Формально підвали не постраждали, але якщо й раніше їх ніхто не хотів брати в оренду чи викупляти, то після сьогоднішнього стінопаду, це може бути ще проблемнішим.

hanut 8

Хоча, хто знає, може, ця пригода навпаки приверне увагу якогось потенційного інвестора, і він зможе за прийнятною ціною викупити і приватну, і комунальну частини приміщення та збудувати в цьому привабливому місці щось нове.

Поруч, під номером 11, теж пустує земельна ділянка, хоч і меншого розміру, і колись неодноразово виставлялась на аукціон та свого господаря так і не знайшла.

Через дорогу недавно знесли ще один аварійний будинок під номером 14, і знову не змогли знайти нових власників на цю ділянку. Або погано шукали, або виставляли такі умови (надводні і підводні), що ніхто не хотів мати справу з нашою міською владою.

Чим закінчиться історія з цим будинком, сподіваюсь, ми ще встигнемо розповісти на сторінках газети.

hanut 8

hanut 8

hanut 8

hanut 8

hanut 8

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар квітень 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.