П'ятниця, 9 Червня

Прес-конференція «чотирилапих» волонтерів відбулась у Бердичівському міськвиконкомі

24 бер. 2023 Дар’я Мішина

Сьогодні, 24 березня, у Бердичеві пройшла прес-конференція з міжнародною організацією з захисту тварин «FOUR PAWS International», на якій також були присутні зоозахисники та депутати міста. Під час розмови серед іншого обговорили гострі «собачі питання», які роками хвилюють бердичівлян.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Насправді, ця конференція почалась ще до того, як були відчинені двері малої зали. Тут, під стінами міськвиконкому місцеві захисники тварин влаштували справжнісінький допит волонтерам щодо їх діяльності.

Вже на початку зустрічі від однієї із зоозахисниць прозвучало цікаве питання: «Хто ж винен у тому, що безпритульні собаки стають агресивними?». Згодом, ця сама бердичівлянка зізналась мені, що поставила це питання для того, аби впевнитись, що волонтери дійсно професіонали та взагалі притомні, адже вона за час своєї активної громадської діяльності побачила чимало, і зараз повністю задоволена підходом та поглядами працівників «FOUR PAWS International».

Волонтери переконані - у тому, що на вулиці бігають пси, і в тому, що вони стають агресивними винуваті люди. Безвідповідальність окремих осіб деколи дивує: вони заводять собі чотирилапих друзів, а згодом ті опиняються на вулиці. Жорстоке поводження також дає результати, після чого звірі стають агресивними. Тому, в першу чергу, необхідно працювати зі свідомістю громади.

Відловити собак, стерилізувати, вакцинувати, а потім знайти їм новий дім - не допоможе у вирішенні проблеми. Не пройде і тижня, як на місце тих собак прийде зграя нових нестерилізованих, адже захищати свою територію вже не буде кому. В ідеалі, щоб проблема зникла взагалі, необхідно прийняти низку законів на державному рівні, що змінить ситуацію в цілому, а поки це треба робити на рівні міста, як, наприклад, зробили у Житомирі, де відкрили стерилізаційний центр.

Волонтери порекомендували зробити конкретні дії, які допоможуть налагодити «собаче питання». Для початку потрібно знайти та працевлаштувати «ловця», якому, до речі, волонтери можуть абсолютно безкоштовно провести стажування.

Далі необхідно закупити хоча б дві клітки та поступово проводити стерилізацію і вакцинацію усім тваринам. Якщо тварина агресивна, її треба залишити на деякий час, щоб з нею попрацювали профільні спеціалісти.

За три дні роботи «FOUR PAWS International» простерилізували вже 21 собаку.

Бердичівлян закликають телефонувати за номером +38 (067) 921-22-89, якщо вони знають, де є зграя безпритульних нестерилізованих собак з ПН по ЧТ до 14 квітня.

chotyrylapi1

chotyrylapi2

chotyrylapi3

chotyrylapi4

chotyrylapi5

chotyrylapi6

chotyrylapi7

chotyrylapi8

chotyrylapi9

chotyrylapi10

chotyrylapi11

chotyrylapi12

chotyrylapi13

chotyrylapi14

Відео

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар червень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.