Четвер, 28 Вересня

Різниця між біметалевими та алюмінієвими радіаторами

15 вер. 2023

В процесі капітального ремонту власного будинку чи квартири часто з’являється необхідність в повній заміні трубопроводу і опалювальної системи. Для того, щоб система опалення прослужила десятиліттями, необхідно правильно підібрати матеріали і комплектуючі для монтажу. Домовласники часто стикаються з проблемою вибору радіаторів, різноманітність яких достатньо велика. Сучасні батареї відрізняються не тільки своєю формою і розміром, але також і матеріалом виготовлення і технічними параметрами. Найбільш ефективними серед них є прилади опалення з алюмінію та комбінації двох металів: алюмінію і сталі, стійкої до утворення корозії.

radiatory1

Особливості біметалевих радіаторів

Такий вид приладів опалення – один із самих нових і прогресивних. Він забезпечує максимальний показник віддачі тепла при високій механічній стійкості і здатен витримувати високий внутрішній тиск завдяки конструкції, яка складається з:

 1. Основних опорних труб, виготовлених зі сталі;
 2. Секційної частини. Для виготовлення секцій використовується алюміній.

Біметалеві батареї є одними з найдорожчих опалювальних приладів цього класу. Але купити біметалеві радіатори опалення для обігріву приватного будинку  – це правильний варіант, оскільки їх конструкція забезпечує максимальний коефіцієнт корисної дії, і вони характеризуються високими показниками довговічності. Підсумовуючи вищесказане, розглянемо основні переваги таких опалювальних приладів:

 • високий показник ККД;
 • стійкість до механічних пошкоджень;
 • надійне з’єднання секцій;
 • здатність витримувати високий внутрішній тиск.

Основні відмінності батарей з алюмінію

Часто при організації системи опалення домовласники плутають біметалеві моделі і прилади з алюмінію. Це закономірно, оскільки вони мають спільні переваги, включаючи високий коефіцієнт теплообміну, привабливий зовнішній вигляд, конструкцію, яка складається із секцій. Але попри багато спільних характеристик, алюмінієві моделі поступаються за параметрами виробам з біметалу. Наприклад:

 • не витримують внутрішнього тиску, який перевищує дванадцять атмосфер;
 • характеризуються меншим терміном служби через більш вразливу конструкцію, яка не підкріплена міцними стальними опорними трубами;
 • високі вимоги до теплоносія. В ньому необхідно зберігати правильний рівень кислотності і не допускати утворення лугів;
 • для підключення можна використовувати тільки труби, виготовлені з аналогічного металу.   

Але попри недоліки, алюмінієві батареї продовжують використовуватись в побуті завдяки високому ККД і доступній для широких мас ціновій категорії. При виконанні всіх рекомендацій, стосовно теплоносія і догляду, радіатори із алюмінію стануть надійним джерелом тепла для дому на довгі роки. 

 

Відео

 • Послуги асенізатора в Бердичеві
 • pamyat
 • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.