Вівторок, 5 Грудня

Чи підходять китайські світильники для бердичівського вуличного освітлення?

На засіданні 42 чергової сесії Бердичівської міської ради була ще одна довга дискусія з приводу благоустрою міста. Вона стосувалася саме освітлення вулиць у темний час доби.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Бердичівські ліхтарі депутати обговорювали двічі, одразу на двох частинах засідання. Спочатку розмовляли з начальником МКАРСу Павлом Котиком, а потім тему продовжив депутат та радник міського голови Артур Іваненко, який виступив зі зверненням наприкінці другої частини засідання.

Отож під час зачитування пропозицій до одного з питань стало зрозуміло, що за рахунок зменшення витрат коштів на ремонт вулиці Генерала Луппова, їх буде виділено на інші потреби міста. Одна з них - це капітальний ремонт освітлення території станції водозабору «Південної», на який планують витратити 150 тисяч гривень.

Проте, коли депутат Валеня почув про виділення коштів на ремонт освітлення, він попросив начальника МКАРС Павла Котика розповісти про зроблену попередню роботу загалом, так як щодо якості її виконання є певні сумніви. Котик розповів, що за 2023 рік було закуплено 520 світильників, що вже є встановленими на суму 260 тисяч гривень. На що отримав наступне питання про гарантійний термін їхньої роботи, бо депутати неодноразово зверталися з проханням замінити лампи на різних вулицях міста з причини припинення їхньої роботи у короткий строк після встановлення. Тоді дав відповідь міський голова

Сергій Орлюк, який розповів, що лампи закуповуються за допомогою тендерів. Вказаний термін їхньої експлуатації - 2 роки. На більший строк придатності не закуповують, бо це є не вигідним для міста через велику вартість. Але Сергій Орлюк попросив Павла Котика дослухатися до зауважень депутатів та працювати ефективніше.

Наче на цьому питання мало бути закритим. Але на другій частині засідання сесії виступив зі зверненням радник міського голови та депутат Артур Іваненко. Він розповів, що лампи, про які попередньо йшла мова, мали б служити приблизно 7 років, якщо порахувати кількість зазначених годин їхньої експлуатації та перевести в роки. Тому йому незрозуміло, чому ті, що встановлені у місті зараз не слугують і вище згаданих двох років. Справа, скоріше за все, полягає у тому, що ці недорогі лампи від китайського виробника розраховані на іншу електромережу, тож для української вони не зовсім підходять, а ще ж потрібно враховувати нашу енергетичну нестабільність. Але це все, скоріше, здогадки, тому Сергій Орлюк попросив детально вивчити це питання.

Якісне освітлення у темний час доби є важливим для кожного міста. Особливо, коли наближається зима, і природнього світла стає все менше. Як Бердичів буде вирішувати питання з лампами – поки невідомо. Після прослуховування двох дискусій залишилося набагато більше запитань ніж відповідей.

Від редактора: В дискусіях на сесії промайнула інформація про те, що замість обіцяного для МКАРСу автомобіля-вишки, гроші довелось витратити на реконструкцію освітлення в Скраглівці та Підгородньому. Але, чомусь, про цей тендер не повідомили місцеву фірму, яка багато років займається такими ремонтами. Натомість, без альтернативи визнали переможцем тендеру фірму з Андрушівки. Ось так гроші і тікають з Бердичева. 

Відео

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.