Середа, 25 Трв

Збільшення тарифів на воду дасть змогу закупляти більш ефективні реагенти для її очистки

Про це, та про інше йшлося на прес-конференції, яку організували минулого четверга в міськвиконкомі. Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Онофрійчук та директор комунального підприємства «Бердичівводоканал» Микола Ревуцький розповіли про нові багато про ще чого іншого, але про все по порядку.


З 1 липня в Бердичеві вступають в силу нові тарифи на водопостачання та водовідведення – 12 гривень 60 копійок за 1 кубічний метр. Встановлені ці тарифи не в Бердичеві, а в Києві, на основі інформації та розрахунків підприємства «Бердичівводоканал» та підприємства КЕС (яке очищає каналізаційні стоки). Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) від минулого року встановлює тарифи на водопостачання міст величиною 40 тисяч жителів і вище. Раніше такі тарифи в містах встановлювали місцеві ради. Термін встановлення тарифів після їх оголошення в НКРЕ – 3 місяці.


Міська рада Бердичева пробувала якось відтермінувати нові тарифи, але нещодавно відповідальних за ЖКГ працівників запросили на нараду в Київ, де знову нагадали, що з 1 травня державою не передбачається будь-якої дотації на покриття різниці в тарифах, і ціна послуги повинна повністю перекривати затрати на її надання.


(Дійсно, останніми роками деякі мери-популісти встановлювали тарифи на послуги нижчими за їх собівартість, щоб не втратити рейтинг перед виборами, а потім всіма правдами і неправдами добивались від Кабінету Міністрів коштів на покриття цих, по суті, збитків комунальних підприємств – ред.)


Але ця компенсація могла бути використана лише на оплату енергоносіїв, тобто електроенергії чи газу. Саме тому, водоканал накопичував борги за електроенергію, розраховуючись при цьому з працівниками, і лише потім, з дотації гасив борги. Але така ситуація призводила до того, що коштів не вистачало на закупівлю обладнання, матеріалів та, зокрема, дорогих і якісних реагентів для очистки води. Можливо, тому й не допомагає нова фільтрувальна станція для очистки води, бо закупаються лише найдешевші очисні хімпрепарати.


Для прикладу, журналістам навели тарифи, які зараз діють в багатьох містах України, і досить суттєво відрізняються один від одного. Найменше коштує вода близько 9 гривень, а найдорожче – біля 24 гривень за куб. Все залежить від способів добування, очистки, протяжності мережі та інших факторів.


До речі, при розрахунку допускаються технологічні втрати води до 30% від її загального обсягу. Якщо в день «піднімається» приблизно 11-12 тисяч кубометрів води, то реалізується її близько 7, 5 тисяч. Каналізаційні стоки, відповідно, складають близько 5-6 тисяч кубів в день, а в місяць – 150-180 тисяч.


Дав відповідь очільник водоканалу і на наше питання, яке прозвучало в минулому номері газети: «Чому досі використовуються мулові карти на вул.. Чуднівський, і як обліковується кількість стоків, що «очищається» підприємством КЕС».


Карти використовуються у якості резервного полігону, якщо в КЕСі існують бувають якісь проблеми в прийомі стоків, а щодо обліку, то щомісячно складається так званий Баланс водних ресурсів, який узгоджується з усіма екологічними та іншими інстанціями.


В Бердичеві більше 80% споживачів мають лічильники води. Очікується, розмір субсидії при збільшенні тарифів теж збільшиться. На одного споживача – з 50-80 грн до 100-150 грн, а в цілому по підприємству з 200 тисяч до 500-550 тисяч.
Сергій Онофрійчук наголосив, що в міській раді не втрачають надію зменшити тариф, встановлений НКРЕ, для чого зробили відповідні розрахунки по його зменшенню на 12%, але законодавство потребує спочатку встановлення обґрунтованого тарифу, і лише через місяць його дії, можливості його коригування.


У водоканалі працюють над відновленням роботи водозабірних свердловин, для чого заплановані кошти на ремонт деяких з них, але за словами очільника підприємства, на жаль, ремонт кількох попередніх свердловин не дав бажаних результатів. Водоносний шар вичерпався, якість артезіанських вод погіршилась.


Отже, більшості бердичівлян (за виключенням жителів Низгірецької і Білопольської) так і не доведеться попити води з крана в найближчі роки. Півміста вже більше десяти років не мислять свого існування без пластмасових баклажок, якими вони несуть питну воду до своєї оселі з найближчого кіоску з продажу, громадського колодязя, чи везуть її, навіть, з приміських сіл. Надії, що нові реагенти зроблять водопровідну воду питною, на жаль, немає.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.