Середа, 25 Трв

Бердичівська районна лікарня переходить на альтернативне паливо

Вчора вранці біля районної лікарні з’явилась потужна техніка – трейлер, який привіз великий зелений «вагончик» та кран, який вивантажив його біля котельні. Голова районної ради Костянтин Мулярчук розповів присутнім журналістам про черговий етап послаблення енергозалежності від Росії, запроваджений в комунальних установах Бердичівського району. 

Так, зовсім недавно керівництво району провело переговори з приватними інвесторами, які погодились допомогти вирішити давню проблему підвищення ефективності котельної рай лікарні. Ця котельня вже не раз ставала не лише причиною технічних проблем в господарській діяльності установи, але й проблем політичних. Адже, колись один голова РДА урочисто звітував про встановлення нових котлів, а його наступник так само натхненно звинувачував попередника, що і котли не такі і труби не такі, і коштів на вирішення проблеми потрібно все більше і більше.


А тепер, коли з газом в нашій країні ситуація, м’яко кажучи, не поліпшилась, стало зрозуміло, що подальша експлуатація неефективної системи просто неможлива. Саме тому модульна котельня, яку привезли до лікарні розрахована на використання альтернативного палива – дров’яних брикетів. Більше того, лікарня не буде тепер займатись технічними проблемами наладки, оснащення чи перевірки котлів, а буде просто купувати тепло в приватної фірми за цінами, встановленими НКРЄ.


До речі, газову котельню закривати ніхто не збирається, вона буде виконувати роль резервної, для чого там все-таки потрібно ще виконати регламентних робіт більше ніж на сто тисяч гривень. Зрозуміти економічну ефективність такої реформації можна буде вже в цьому опалювальному сезоні, і за необхідності, поширити використання альтернативних котелень на інших комунальних об’єктах.


P.S. Цікаво, що виробником цієї чудо-котельні, згідно з маркувальним шильдиком, виявилось російське підприємство, розташоване поруч з Братськом. А чому таке ж саме обладнання не можна випускати на наших підприємствах, хоча на тому ж «Прогресі», напевно питання не цієї статті.

Фотогалерея

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.