Заробітну плату працівникам «Бердичівтеплоенерго» стягує виконавча служба — РІО Бердичів

Понеділок, 18 Жовтня

Заробітну плату працівникам «Бердичівтеплоенерго» стягує виконавча служба

Нещодавно робітники тепломережі заявили, що близько півроку не отримували за свою роботу коштів. . Про причини затримки коштів і способи розрахунку з людьми коротко розповів очільник комунального підприємства. «По жовтень 2015 року більшість працівників комунального підприємства «Бердичівтеплоенерго» уже отримали заробітну плату», – каже керівник підприємства Андрій Кучевський, коментуючи ситуацію з виплатами для людей.

За словами Андрія Кучевського, діяльність «Бердичівтеплоенерго», як і решти державних підприємств, прописана у чинному законодавстві і регулюється постановами Кабінету міністрів України. Зокрема, влітку 2014 року вийшла постанова КМУ № 296, якою передбачено стабілізацію фінансового становища НАК «Нафтогаз», а у 2015 році постанова № 217, у якій йде мова про відкриття спеціальних рахунків в уповноважених банках. Відкривати їх підприємство мусить для розрахунку з постачальником природного газу. Кошти, що надійшли на рахунки із спеціальним режимом використання, перераховуються банками згідно з порядком розподілу коштів, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

«Після введення в дію 217-ї постанови,кошти, які отримує підприємство від усіх категорій споживачів,стікаються на три відкриті рахунки. Далі кошти розщеплюються банком, за розрахунками, які надсилає національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг. Частина грошей йде на НАК «Нафтогаз», решта - на рахунки, арештовані за судовими позовами«Нафтогазом» через борги за спожитий газ», - зазначає директор тепломережі.


Тобто, усі кошти, що отримує підприємство, йдуть на оплату газу, а на заробітні плати, по суті, нічого не лишається. Зважаючи на таку ситуацію, працівникам було запропоновано створити комісію по трудових спорах. Цей орган уповноважений стягувати заробітну плату на користь людей. Кожен з 232 працівників підприємства звертається до цієї комісії, йому виписують спеціальне посвідчення, яке потім люди несуть до виконавчої службиза місцем проживання. Оскільки посвідчення має силу виконавчого листа, то виконавча служба, якою накладено арешт на рахунки підприємства, має сплачувати першочергові платежі, а саме - зарплату і податки на неї.


На даний момент завершуються виплати за жовтень 2015 року. На черзі листопад-грудень, відповідні документи вже є у виконавчій службі. Державний виконавець, у розмові з керівником, повідомив, що ці кошти надійдуть з дня на день. Нарахування зарплати за січень 2016 року теж завершено, тож зараз комісія по трудовим спорам знову приступить до виписування посвідчень. «На жаль, така схема зараз - єдиний варіант розрахунку з людьми», - підсумовує Андрій Кучерський.


Довідково: Станом на 4 лютого загальний борг підприємства за спожитий газ становить 36 мільйонів гривень – в цю суму входять заборгованості попередніх років і нараховані на них штрафи та пені. Без боргів за блакитне паливо вдалось завершити опалювальний сезон 2014-15 років. За нинішній опалювальний сезон тепломережа заборгувала «Нафтогазу»близько 3 мільйонів гривень. Стабільною лишається і сума боргу населення за тепло – близько 5 мільйонів гривень. За спожиту електроенергію «Бердичівтепломережа» винна теж близько 5 мільйонів гривень. Підприємство надало рекомендаційний лист ПАТ «Житомиробленерго», у якому зобов’язується сплатити борг і поточні нарахування за електроенергію включно до вересня 2016 року.


Значне збільшення споживачів, які оформили державні субсидії на житлово-комунальні послуги, в тому числі і на теплопостачання, на фінансовий стан підприємства особливо не вплинули. Адже субсидії не даються живими грошима підприємствам постачальникам послуг, а лише слугують в якості взаємозаліків між ними та постачальниками енергоресурсів. Тобто, вони лише трохи зменшили загальні борги теплокомуненерго за газ і за електроенергію.


Як ситуація із зарплатами працівникам підприємства буде розвиватись, ми і надалі будемо розповідати на сторінках газети. Хочеться лише нагадати, що в деяких сусідніх містах про такі проблеми вже десять років, як не згадують. Саме стільки часу пройшло, відколи, наприклад, у Калинівці закрили всі квартальні котельні і перейшли до індивідуального опалення. У Бердичеві цьому процесу всі десять років активно «ставили палки в колеса». Тому, маємо – що маємо.

Відео

Анна Павловська

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.