У Бердичеві перейменовано 74 вулиці. Перелік. — РІО Бердичів

Понеділок, 18 Жовтня

У Бердичеві перейменовано 74 вулиці. Перелік.

Всього три вулиці відділяють Бердичів від виконання закону про декомунізацію. Цими вихідними відбулось одне з останніх засідань комісії з перейменування вулиць, площ та провулків міста. Члени комісії підтримали 74 із 77 запропонованих пропозицій. На доопрацювання лишили три вулиці – Котовського, Гайдара і Сестер Сломницьких, назви яких викликали жваві дискусії серед присутніх. Крапку в дебатах мають поставити самі мешканці цих вулиць, яким доведеться обрати остаточний варіант із запропонованих.


Відповідно до закону про декомунізацію у Бердичеві підлягає перейменуванню близько 80 вулиць. Робота з перейменування розпочалась ще восени минулого року, прийом пропозицій від мешканців міста завершився 3 березня цього року. Тож у суботу, 12 березня, на підсумковому засіданні комісії з перейменування вулиць затвердили назви 74 вулиць і провулків в рамках закону про декомунізацію. Щоб знати, які назви варто прибрати з карти міста, посадовці звернулись до інституту національної пам’яті за історичною довідкою. Усі засідання відбувались з урахуванням рекомендацій і висновків, наданих інститутом, та думок людей.


Голова комісії Надія Мохно відзначила, що до роботи з громадою долучились працівники ЖЕКів, закладів освіти, структурних підрозділів виконавчого комітету, члени комісії з перейменування вулиць, депутати міської ради. Усі вони проводили з людьми роз’яснювальну роботу щодо вибору назви вулиці, що підлягає перейменуванню.


Не зазнали змін назви п’яти вулиць: Лілії Карастоянової, Карла Маркса, Паризької Комуни, Сакко і Ванцетті та Червона. Вулицю Красіна розділили на дві – Мостову і Львівську, а провулок Котовського може стати вулицею Вербною.


Щодо вулиці Котовського, то вона мала б бути Одеською, оскільки до комісії надійшло відповідне звернення, підписане 91 мешканцем, мовляв, вулиця вказує відповідний напрямок. Однак, на думку присутніх активістів, у даному випадку при виборі назви не варто зациклюватись на географічних параметрах, адже на Червоній горі дислокується військова частина, тож логічним було б пов’язати її назву з героїчними захисниками нашої країни. Відповідне звернення з пропозицією назвати Котовського - Героїчний шлях надійшло від волонтера Олександра Савіна. Лунали на комісії і пропозиції присвоїти вулиці ім’я Джозефа Конрада, Гвардійська, Героїв-артилеристів та Січових стрільців. У ході обговорень присутні дійшли висновку, що кращу назву для своєї вулиці мають обрати самі мешканці з двох варіантів: Одеська або Героїчний шлях.


Аналогічні дискусії розгорнулись і довкола вулиці Гайдара і Сестер Сломницьких. Останню, враховуючи те, що на ній розташовано лікувальний заклад, хотіли назвати вулицею Здоров’я. Але уявивши, що на ній колись може відкритись наливайка, зрозуміли, що це стане приводом для жартів і каламбурів типу «Пішов поправляти здоров’я на вулицю Здоров’я», і вирішили винести пропозицію на розгляд громади.


Аж три варіанти відстоювали активісти, коли справа дійшла до вулиці Гайдара. Майже однакову кількість підписів вдалось зібрати під двома зверненнями, у яких йшлось про зміну її на Християнську та Гостинну. Однак і у старої теж знайшлись прихильники, які просили лишити їм вулицю Гайдара. Третій варіант члени комісії відмели одразу, оскільки це прізвище значиться у переліку осіб, причетних до тоталітарного режиму. Тож палкі дебати розгорнулись між прихильниками Християнської та Гостинної. Присутні наводили переконливі аргументи, сперечались між собою, але зрештою було вирішено запропонувати людям обрати з двох варіантів нову назву для своєї вулиці.


Пропонуємо вашій увазі попередньо затверджений членами комісії перелік вулиць, які змінили назву:


Войкова і провулок - Бистрицька, пров. Бистрицький


Володарського і провулок - Козацька, пров. Козацький,


Волочаївська і провулок - Богданівська, пров. Богданівський


Воровського - Благодатна


70річчя СРСР - Кленова


12 жовтня - Жовта


Героїв Перекопу - Героїв Крут


Горького - Маріїнська


Жовтнева і провулок - Святої Покрови, пров. Святої Покрови


Індустріалізації - Індустріальна


Карла Маркса - без змін


Клари Цеткін і провулок - Романівська, пров. Романівський


Калініна - Калинова


КІМа - Зоряна


Ковпака - Прорізна


Колективізації - Колективна


Комсомольська - Бережна


Котовського - розгляд повторний


Пров. Котовського - вулиця Вербна


Красіна - дві вулиці: Мостова і Львівська


Крупської - Януша Тишкевича


Куйбишева і провулок - Фабрична, пров. Фабричний


Л. Карастоянової - без змін


Маяковського і провулок - Театральна, пров. Театральний


МЮДа і провулок - Свободи, пров. Свободи


Островського - Щаслива


5-річки - Надії


Паризької Комуни - без змін


Петровського - Шкіряників


Пров. Піонерський - Пляжний


Профсоюзна і провулок – Профспілкова, пров. Профспілковий


Пров. Р. Люксембург – I-й - Пасхальний, ІІ-й - Загребельний


Сабурова - Січових Стрільців


Сакко і Ванцетті - без змін


Пров. Свердлова – пров. Вінницький


Серафимовича і провулок - Хлібна, пров. Хлібний


С. Сломницьких - на розгляд


Тельмана і провулок – Свічна, пров. Свічний


Ульянова - Ярослава Мудрого


Фабріциуса і провулок – Варшавська, пров. Варшавський


Фрунзе і провулок – Данилівська, пров. Данилівський


Чапаєва і провулок – Варварівська, пров. Варварівський


Червоної Авіації - Авіації


Червона - без змін


Червоноармійська і провулок – Солдатська, пров. Солдатський


Шелушкова і провулок – Семенівська, пров. Семенівський


Ширшова - Маложитомирська


Пров. Ширшова - Житомирський


Щорса - Всеволода Нестайка


Відео

Анна Павловська

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.