«Житомиргаз»: за справність димоходу і вентиляційного каналу відповідає власник помешкання — РІО Бердичів

Понеділок, 18 Жовтня

«Житомиргаз»: за справність димоходу і вентиляційного каналу відповідає власник помешкання

16 бер. 2016 ПАТ «Житомиргаз»

Щорічно фахівці ПАТ «Житомиргаз» проводять безкоштовне планово-технічне обслуговування газового обладнання у 300 тисячах осель області та виявляють в середньому до 2 тисяч порушень.


За статистикою, основними причинами виявлених порушень є те, що споживачі газу не дотримуються правил безпеки поводження з газом у побуті, втручаються в систему газопостачання та не стежать за станом димових і вентиляційних каналів.


«Власники самостійно переплановують кухні та встановлюють електричні витяжки у вентиляційних каналах. Увімкнені електричні витяжки порушують циркуляцію повітря у приміщенні, створюють зворотну тягу при роботі опалювальних та водонагрівальних димохідних газових приладів. Тому шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. Це загрожує життю і здоров’ю тих, хто проживає у помешканні», – пояснює перший заступник голови правління – головний інженер ПАТ «Житомиргаз» Сергій Колесник.


Крім того, у багатьох споживачів на кухні встановлена газова плита, димохідний котел та ще й електровитяжка – це порушення вимоги Правил безпеки систем газопостачання.


Встановлювати електровитяжку у приміщеннях, де є димохідні котли і газові колонки, категорично заборонено. Якщо споживачеві не відомо про це, то у паспорті до електровитяжки зазвичай зазначено, що її монтаж необхідно узгоджувати з газовим господарством. Проте це застереження власники квартир часто ігнорують. І саме ця помилка може інколи вартувати життя.


Електровитяжка працює за принципом всмоктувача: вона інтенсивно втягує повітря із приміщення у вентиляційний канал. Якщо у приміщенні щільно зачинені двері і вікна і доступ свіжого повітря до помешкання обмежений, електровитяжка може всмоктувати продукти згоряння із димового каналу газового приладу, тобто виникає процес зворотної тяги. Продукти згоряння замість видалення назовні поступають у приміщення.


Особливо небезпечний продукт неповного згорання газу – це чадний газ, або окис вуглецю. Він отруйний, утворюється через відсутність у повітрі необхідної для горіння кількості кисню, а тому частіше може скупчуватись у невеликих кухнях та інших приміщеннях малого об’єму.


Щоб не сталося лиха, потрібно перед розпалюванням приладів з відводом продуктів згорання в димохід перевірити наявність тяги в димових та вентиляційних каналах (ДВК). При відсутності тяги користуватись газовими приладами категорично заборонено. Що робити в такому випадку? Потрібно звернутися до  житлово-експлуатаційного підприємства, якщо споживач проживає у багатоквартирному будинку. Тому що функція контролю стану димових та вентиляційних каналів у багатоповерхових житлових будинках покладена саме на них.

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.