У Бердичеві хочуть взяти кредит на 10 мільйонів євро — РІО Бердичів

Понеділок, 18 Жовтня

У Бердичеві хочуть взяти кредит на 10 мільйонів євро

У названу суму, від якої паморочиться голова, обійдеться місту заміна всіх мереж водогону, більша частина з яких застаріла. Це, в свою чергу, дасть змогу постачати якісну або більш-менш якісну воду в помешкання бердичівлян. Про можливість Бердичеву отримати гроші на оновлення водопостачання розповів депутатам і присутнім Сергій Онофрійчук, заступник міського голови з питань ЖКГ, на черговій сесії, скликаній 29 березня.


За його словами, Європейський інвестиційний банк виділяє Україні кредит близько 400 мільйонів євро на фінансування будівництва та відродження муніципальної інфраструктури і, на сьогодні триває відбір пропозицій від міст. У Бердичеві вирішили подати заявку на відновлення мереж водопостачання та водовідведення, а це, за попередніми підрахунками, близько 300 мільйонів гривень або ті ж таки 10 мільйонів євро. При цьому гроші даються на 30 років, перші 8 виплачуються відсотки, а потім уже сам кредит. За ці кошти у місті можна замінити водогін, збудувати очисні споруди і насосні станції для подачі води на верхні поверхи багатоповерхівок та зробити ще багато чого. Звертаючись до депутатів, заступник мера попросив підтримати подачу цієї заявки, бо на горизонті з’явився шанс вирішити проблему, над якою б’ються вже багато років. Після підготовки заявка розпочинає свою мандрівку кабінетами міністерств і комісій, де проходить остаточне погодження, і лише у тому разі, якщо всі інстанції дають «добро», потрапляє на розгляд Європейського банку. Отримає кредит, якщо, звісно, місто пройде всі інстанції, «Бердичівводоканал», як балансоутримувач усіх мереж. Депутати, вислухавши очільника ЖКГ, схвалили подання заявки, відзначивши, що такі питання треба вирішувати усією громадою.

Відео

Анна Павловська

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.