Субота, 13 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Нові правила субсидії змушують бердичівлян писати лист-звернення до Кабінету Міністрів

Про нещодавне чергове підвищення тарифів говорять чи не на кожному кроці, бідкаючись про те, як прожити, якщо на оплату комунальних послуг йде вся заробітна плата, а то і, навіть, не вистачає її. Сказати, що люди звикли вже до того, що газ, опалення, вода стають мало не на вагу золота, це нічого не сказати. В такі моменти всі починають розраховувати на субсидії, про які так часто нагадує наш влада в особі прем’єр-міністра. Бердичівляни не є винятком. Про це сама за себе говорить черга в управлінні праці та соціального захисту населення, яку там можна щодня спостерігати. Одні містяни продовжують субсидію, другі - роблять перерахунки чи вносять зміни, а треті – швидко біжать її оформляти.


Та річ у тім, що зміни, які вносяться до постанови Кабміну, доходять вже до абсурдності. Про це говорили на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради у середу, 20 липня. Управлінням праці та соціального захисту населення міста Бердичева було детально проаналізовано постанову та зміни, якими керуються при нарахуванні субсидії. В ході такого аналізу було виявлено цілий ряд недоліків. Посадовці то говорять про тих 15-20%, що будуть відраховуватися з доходів, але варто дізнатися, чи дійсно це буде так і чи не буде такого варіанту, при якому люди просто не зможуть отримати субсидію.


Про кілька таких «недоречностей», виявлених у постанові Кабміну від 27 квітня 2016 року повідала присутнім на засіданні виконавчого комітету новий начальник управління праці та соціального захисту населення Наталія Омельянчук, котра, за словами міського голови Василя Мазура, зайняла дану посаду у досить непростий час.


Як зазначила пані Наталія, до даної постанови від 21.10.1995 № 848 «Про порядок надання населенню субсидій…» протягом тривалого часу вносилися зміни. Одна з них навіть викреслила із методики обчислення середньомісячного сукупного доходу розрахунок житлової субсидії, тобто немає чітко визначеної методики. А останні зміни принесли лише негативні недоліки. По перше, тепер немає у громадян можливостей вибору періоду, за який декларуються доходи при заповненні декларації. Наталія Омельянчук навела конкретний приклад. Якщо раніше пенсіонер, котрий отримував пенсію і заразом заробітну плату (бо багато пенсіонерів паралельно ще й працюють) при виході на пенсію через три місяці мав право задекларувати дохід, в який враховується лише пенсія, то нині у нього такої можливості немає. При заповненні декларації враховується дохід за весь минулий рік. І навіть якщо в цьому році у людини з доходу є лише пенсія, то для субсидії зараховується її дохід за минулий рік у вигляді і пенсії, і заробітної плати.


Другим нюансом, за словами начальника управління праці і соціального захисту населення, є важливість заробітної плати у співвідношенні до прожиткового мінімуму. Якщо людина офіційно працює, але з якихось причин роботодавець виплачує їй заробітну плату меншу, ніж прожитковий мінімум, то під час нарахування субсидії їй вводиться дохід на рівні двох прожиткових мінімумів.


Такий самий абсурд стосується і людей, котрі отримують допомогу по догляду за інвалідом І групи або особою, що досягла 80-річного віку. Тобто на сьогоднішній день людина отримує 100 гривень соціальної виплати, а їй в декларацію вводиться дохід на рівні прожиткового мінімуму.


Під час доповіді у залі до Наталії Омельянчук прозвучало цілком логічне запитання, що також стосувалося суті цього питання: як нараховується дохід особі, котра являється безробітною? Присутні на засіданні бердичівляни почули відповідь, що, чесно кажучи, викликала бурні емоції. Бо якщо людина є безробітною, то їй так само нараховується два прожиткові мінімуми під час оформлення субсидії.


І це, як виявилося, лише невелика частина отих «недоречностей», котрі були виявлені у зміні до постанови. На думку міського голови і працівників управління, це досить важливе питання, яке потребує врахування проведеного аналізу та пропозицій, аби внести зміни до такого рішення Кабінету Міністрів України. Бо, враховуючи такі умови, людина то оформить субсидію, але покривати рахунки за комунальні послуги вона навряд чи зможе, адже конкретні пункти постанови не відповідають реаліям взагалі. «Сказано, що субсидії покриють видатки, але нюанси говорять про те, що це буде не для всіх. Тому треба розібратися по кожному пункту», - зазначив Василь Мазур.


Саме тому, щоб оперативно внести зміни ще до того, коли почнуть нараховувати людям субсидії, а не тоді, коли вже буде пізно, члени виконавчого комітету одноголосно підтримали ініціативу міського голови. Напрацювання, які вже є в управлінні праці та соціального захисту населення буде направлено на розгляд не лише Прем’єр-міністру України, а й міністру соціальної політики та віце-прем’єр-міністру з гуманітарних питань, аби вони врахували пропозиції стосовно надання субсидій на житлово-комунальні послуги.

Читайте також як правильно заповнити заяву та декларацію: ЗРАЗКИ заповнення заяви і декларації на оформлення субсидії

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.