П'ятниця, 29 Вересня

Реконструкція Бердичівського водопостачання може не попасти в число проектів Європейського інвестиційного банку

Європейський інвестиційний банк виділяє 400 млн. євро на поліпшення комунального господарства України - цій новин в ці дні виповнюється рівно один рік. Гроші Європейського інвестиційного банку мали б підтримати від 25 до 40 проектів з вагомого поліпшення енергоефективності. Йдеться насамперед про централізоване опалення, енергоефективність у адміністративних будівлях, міське освітлення. У такий спосіб ці кошти зроблять внесок у енергетичну безпеку України, зменшення втрат води, поліпшення послуг з утилізації твердих відходів, а також у безпечність та якість надаваних комунальних послуг.

Одним з таких проектів могло б бути поліпшення водопостачання та водовідведення в нашому рідному місті Бердичеві. Саме про це міські чиновники почали думати взимку цього року, після того, як в лютому Верховна Рада ратифікувала угоду з Банком, а інженери та економісти комунального підприємства «Бердичівводоканал» почали робити перші розрахунки.


Виходячи з того, що середній проект буде підтримуватись в розмірі 10 – 15 мільйонів Євро, і визначились, що для Бердичева 11 мільйонів Євро (300 мільйонів гривень) можна було б витратити так:


На заміну аварійних мереж водопроводу – 182 мільйона;
Заміна запірної арматури аварійних мереж – 13 мільйонів;
Заміна аварійних мереж водовідведення – 15 мільйонів;
Капітальний ремонт 11-ти підвищувальних насосних станцій та їх автоматизація – 11 мільйонів;
Реконструкція очисних споруд господарсько-побутової каналізації – 79 мільйонів.


Причому, дев’ять мільйонів з цієї загальної суми мало б бути виділено з міського бюджету та власних коштів водоканалу, бо всі проекти міжнародних донорів та позичальників планують залучення місцевих коштів.


Всі ці цифри надавались депутатам міської ради напередодні проведення останньої сесії та обговорювались на депутатських комісіях, але…


Внаслідок політичних амбіцій, суперечок і головне – недовіри до нині діючого міського голови, частина депутатів категорично відмовилися від підтримки цього проекту, а інші депутати не зважились взяти відповідальність за таку масштабну позичку, віддавати яку доведеться вже не тільки іншій каденції депутатів, але й наступному поколінню бердичівлян.


Оскільки немає підтримки міської ради, то й роботи над проектом поки що припинились. А це означає, що інші міста можуть виявитись спритнішими і Бердичеву грошей з Європи може не дістатись. Хоча ще й не відомо, чи дістануться вони, якщо депутати все швидко-швидко підтримають, адже в усій Україні житлово-комунальне господарство знаходиться у важкому стані, і бажаючих взяти такий кредити може бути значно більше ніж 40 міст чи комунальних організацій. 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.