Субота, 13 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

В Бердичеві знесуть аварійний будинок, а людей примусово переселять

В нашому місті поряд з тими будинками, які були збудовані 20, 30 чи 40 років тому і в яких комфортно та зручно проживають бердичівляни, є і ті будинки, що сягають своєю історію в глибоку давнину. На жаль, таких немало і нині вони вже вважаються аварійними, потребуючи знесення.


Одним із таких є двоповерхова будівля по вулиці Вінницькій, 14, демонтаж якої обговорювали спочатку на засіданнях постійних комісій, а остаточно вирішили її долю та суму, яку виділять на демонтаж, на 12-й сесії Бердичівської міської ради.


Аварійним та таким, що становить загрозу мешканцям міста, даний будинок визначив державний науково-дослідний інститут «Проектреконструкція». Житловий будинок обліковується на балансі МК ВЖРЕП №7 та являється власністю територіальної громади міста, тому міським бюджетом було заплановано 350 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації та виконання робіт по демонтажу.


Але оскільки до кінця поточного року освоїти повністю вищезазначену суму та провести знесення не встигнуть, то на розгляд сесії міської ради було подане рішення з поправкою, що містила кошти у розмірі 40 тисяч гривень для виготовлення поки проектно-кошторисної документації. Тим більше, що інвесторів, які б зацікавилися даною земельною ділянкою і виявили бажання тут щось будувати, поки немає. Як зазначив міський голова, кожен будинок, що знаходиться в аварійному стані, де знаходяться квартири і живуть люди, вони показують інвесторам, якщо мова йде про будівництво. Щодо Вінницької, 14, то скільки інвесторів туди не водили, поки ніякої зацікавленість цією ділянкою не спостерігається, а питання безпеки життя людей є дуже важливим і затягувати з цим питанням немає вже куди.


В даному двоповерховому будинку і досі проживають люди. Коли постало питання про його знесення, то, як повідомив заступник міського голови Сергій Онофрійчук, проходило засідання житлової комісії. Людям, котрі живуть в аварійному помешканні, пропонували тимчасове житло по вулиці Братів Міхеєвих, 8. Дехто погодився, дехто – ні. Але згідно чинного законодавства громадян або добровільно, або примусово переселять. Документація дасть право відповідним службам та судовим виконавцям примусово у разі незгоди переселяти людей і в тому числі малолітніх дітей задля їхньої ж безпеки.


А поки за те, щоб виділити 40 тисяч гривень на виготовлення необхідної документації, на сесії міської ради проголосували 32 депутати, двоє – утримались, тому рішення прийняте.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.