Гроші на квартири сім’ям загиблих військовослужбовців та інвалідам вже надійшли до Бердичева — РІО Бердичів

Гроші на квартири сім’ям загиблих військовослужбовців та інвалідам вже надійшли до Бердичева

Нещодавно ми писали вже про те, що процедура отримання житла членами сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів І-ІІ групи, які брали участь в АТО, зміниться. Раніше ця функція була покладена на плечі міської ради або облдержадміністрації . Тоді проводився цілий ряд процедур, які викликали не менший ряд проблем у вигляді зміни суми за житло, затягування часу при купівлі та інші недоліки.


Відтепер кошти отримуватимуть самі бердичівляни і самостійно купуватимуть собі житло. Спочатку така інформація прозвучала на засіданні виконавчого комітету у вигляді ознайомлювальної. А на позачерговій сесії міської ради у четвер, коли голосувалося за зміни в бюджеті, депутатів знову ознайомили з інформацією, розповівши, як ця процедура проходитиме.


З державного бюджету надано субвенцію місцевим бюджетам на будівництво або придбання житла для сімей загиблих військовослужбовців, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, та інвалідам ІІ-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у вищезазначеній операції і потребують поліпшення житлових умов.


Міський голова Василь Мазур ще раз нагадав, що у цьому році зовсім інший підхід, кошти виділяються сім’ї, а та, в свою чергу, сама вирішуватиме, яке житло, в якому районі і за яку ціну купувати. «На ці цілі нам виділено більше чотирьох мільйонів гривень субвенції. Є відповідна процедура отримання і використання цих коштів. Управління праці і соціального захисту населення зараз займається підготовчою і роз’яснювальною роботою. Будемо працювати в цьому розрізі», - зазначив міський голова.


У залі прозвучало питання, чи встигнуть ці гроші, а саме сума в 4 мільйони 156 тисяч 524 гривні, надати власникам до кінця цього року і чи не пропадуть вони. Але, як було вказано, раніше при закупівлі житла допускався цілий ряд помилок: все робиться швидко і не завжди виходить якісно. У даному випадку кошти є перехідними на наступний рік, а обмеження використаннях їх лише у тому, що сім’я може рік тримати їх у себе на рахунку і за цей час шукати собі житло.


Є постанова Кабінету Міністрів України №719 від 19.10.2016 року, де вказаний порядок перерахування цих грошей. Головним розпорядником коштів є Управління праці і соціального захисту населення. Є порядок їх використання. «Ми перераховуємо їх розпоряднику, вони відкривають рахунки в банку і розподіляють суми між людьми. Створюється комісія з представників членів АТО, громадських організацій. Буде затверджено склад комісії, яка розглядатиме заяви про надання житла», - розповіла начальник фінансового управління виконавчого комітету Бердичівської міської ради Алла Пацата. Однозначно нині сказати, яка сума надаватиметься кожній сім’ї, неможливо. Все залежить від того, яка квартира купуватиметься, а скільки там буде кімнат – одна, дві чи три – буде залежати від віку, статті претендентів, від кількості осіб в сім’ї. Поки вивчається детально Постанова, фахівці навчаються, а на виконкомі затвердять склад комісії.


Спочатку ці кошти мали виділити сімом особам, але тепер кількість тих, кому на придбання житла буде надано гроші, становить дев’ять осіб. Вартість визначена Постановою Кабінету Міністрів і становить середню вартість житла на первинному ринку, а це порядку 7900 гривень за квадратний метр загальної площі. Рахунок відкривається в Ощадбанку, комісія приймає рішення, банк контролює це питання. Кошти перераховуються тільки при наявності нотаріального договору про придбання житла або пайової участі протягом календарного року.


Це питання, як було зазначено на сесії, є невідкладним, на засіданні виконкому буде прийняте рішення і розпочнеться робота з людьми та роз’яснення їм Постанови, пояснення що до чого. А вже люди самі будуть визначатися.

kvartiru

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.