Гроші на квартири сім’ям загиблих військовослужбовців та інвалідам вже надійшли до Бердичева — РІО Бердичів

Субота, 27 Лютого

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Гроші на квартири сім’ям загиблих військовослужбовців та інвалідам вже надійшли до Бердичева

Нещодавно ми писали вже про те, що процедура отримання житла членами сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів І-ІІ групи, які брали участь в АТО, зміниться. Раніше ця функція була покладена на плечі міської ради або облдержадміністрації . Тоді проводився цілий ряд процедур, які викликали не менший ряд проблем у вигляді зміни суми за житло, затягування часу при купівлі та інші недоліки.


Відтепер кошти отримуватимуть самі бердичівляни і самостійно купуватимуть собі житло. Спочатку така інформація прозвучала на засіданні виконавчого комітету у вигляді ознайомлювальної. А на позачерговій сесії міської ради у четвер, коли голосувалося за зміни в бюджеті, депутатів знову ознайомили з інформацією, розповівши, як ця процедура проходитиме.


З державного бюджету надано субвенцію місцевим бюджетам на будівництво або придбання житла для сімей загиблих військовослужбовців, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, та інвалідам ІІ-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у вищезазначеній операції і потребують поліпшення житлових умов.


Міський голова Василь Мазур ще раз нагадав, що у цьому році зовсім інший підхід, кошти виділяються сім’ї, а та, в свою чергу, сама вирішуватиме, яке житло, в якому районі і за яку ціну купувати. «На ці цілі нам виділено більше чотирьох мільйонів гривень субвенції. Є відповідна процедура отримання і використання цих коштів. Управління праці і соціального захисту населення зараз займається підготовчою і роз’яснювальною роботою. Будемо працювати в цьому розрізі», - зазначив міський голова.


У залі прозвучало питання, чи встигнуть ці гроші, а саме сума в 4 мільйони 156 тисяч 524 гривні, надати власникам до кінця цього року і чи не пропадуть вони. Але, як було вказано, раніше при закупівлі житла допускався цілий ряд помилок: все робиться швидко і не завжди виходить якісно. У даному випадку кошти є перехідними на наступний рік, а обмеження використаннях їх лише у тому, що сім’я може рік тримати їх у себе на рахунку і за цей час шукати собі житло.


Є постанова Кабінету Міністрів України №719 від 19.10.2016 року, де вказаний порядок перерахування цих грошей. Головним розпорядником коштів є Управління праці і соціального захисту населення. Є порядок їх використання. «Ми перераховуємо їх розпоряднику, вони відкривають рахунки в банку і розподіляють суми між людьми. Створюється комісія з представників членів АТО, громадських організацій. Буде затверджено склад комісії, яка розглядатиме заяви про надання житла», - розповіла начальник фінансового управління виконавчого комітету Бердичівської міської ради Алла Пацата. Однозначно нині сказати, яка сума надаватиметься кожній сім’ї, неможливо. Все залежить від того, яка квартира купуватиметься, а скільки там буде кімнат – одна, дві чи три – буде залежати від віку, статті претендентів, від кількості осіб в сім’ї. Поки вивчається детально Постанова, фахівці навчаються, а на виконкомі затвердять склад комісії.


Спочатку ці кошти мали виділити сімом особам, але тепер кількість тих, кому на придбання житла буде надано гроші, становить дев’ять осіб. Вартість визначена Постановою Кабінету Міністрів і становить середню вартість житла на первинному ринку, а це порядку 7900 гривень за квадратний метр загальної площі. Рахунок відкривається в Ощадбанку, комісія приймає рішення, банк контролює це питання. Кошти перераховуються тільки при наявності нотаріального договору про придбання житла або пайової участі протягом календарного року.


Це питання, як було зазначено на сесії, є невідкладним, на засіданні виконкому буде прийняте рішення і розпочнеться робота з людьми та роз’яснення їм Постанови, пояснення що до чого. А вже люди самі будуть визначатися.

kvartiru

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.