В Бердичівському садовому товаристві у боржників забиратимуть дачі — РІО Бердичів

Середа, 8 Грудня

В Бердичівському садовому товаристві у боржників забиратимуть дачі

У всякому разі про це говоритимуть на загальних зборах товариства вже цієї неділі. Але про все по порядку. 

В далекому 1991 році, на зорі української незалежності, для військових пенсіонерів та діючих військових рішенням районної ради була виділена територія для облаштування садових ділянок та садових будинків поблизу військового полігону, на мальовничих пагорбах у вигині Гнилоп’яті. Товариство «Сонячний» швидко назбирало більше трьохсот бажаючих проводити відпочинок недалеко від дому (всього 3 кілометри навпростець від Червоної гори) на ділянках розміром 9 соток (зазвичай садові ділянки мають розмір 6 соток).


Хоча взимку тут небагатолюдно, все ж є кілька будинків, у яких постійно живуть люди. Деякі продали свої хати в селах і переїхали сюди на постійне проживання, бо до міста звідси зовсім недалеко. Та влітку ця територія наповнюється людьми, які щось копають, саджають чи відпочивають по-іншому, а також їхніми дітьми та внуками, яким тут дуже подобається. Для потреб товариства діє водокачка, що з річки подає воду, тому навіть при засушливому літі в садках членів товариства завжди є волога.


За часи існування товариства тут змінилось 5 голів, а нині діючий голова Савчук Валерій Григорович розповів журналісту про проблеми товариства. Головною з них є заборгованість по членським внескам, що тягнеться у деяких членів ще з дев’яностих років. Останній розмір внесків складав 20 гривень за 1 сотку в рік, але в зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати до 3200 гривень цих внесків з нового року вже не вистачить навіть на одну зарплату голові товариства.


Саме тому і розглядають нині члени правління альтернативні способи надходження коштів до бюджету товариства. Хоча більшість земельних ділянок приватизовані, є ще й такі, якими розпоряджається безпосередньо правління і які може надати у користування на певних умовах всім бажаючим. Адже нині в Бердичеві формується нова військова частина сил спеціальних операцій і її військові та члени сімей теж шукатимуть собі місця для відпочинку.


На сьогодні в товаристві продається близько сорока земельних ділянок з різними будівлями, спорудами чи без них і кожен бажаючий може собі вибрати по душі і по гаманцю. Але є й такі закинуті ділянки і будинки, до яких роками не ступала нога людини. Саме такі ділянки товариство може вилучити через суд у їх власників чи спадкоємців за борги по внескам.


Саме тому всіх членів товариства запрошують на загальні збори, які відбудуться 4 грудня о 14.00 в гарнізонному будинку офіцерів.

IMG 5924

IMG 5925

IMG 5928

Фотогалерея

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.