Субота, 1 Квітня

Депутати та мер роздумували: ефективними є майданчики для сміття в Бердичеві чи ні

Починати з теми сміття в нашому місті не зовсім то хочеться, бо проблему цю неодноразово висвітлювали і продовжують висвітлювати чи не всі засоби масової інформації. Купи відходів біля тієї чи іншої будівлі в центрі міста або неймовірно великі смітники на околицях є темою для обговорення і в соціальних мережах, де натикаєшся на пости звичайних бердичівлян.


Куди краща ситуація стосовно цього питання складається в районах житлових будинків, де є смітники, але і там не завжди чисто та охайно. Останнім часом в Бердичеві все частіше і частіше у дворах житлових багатоквартирних будинків почали встановлювати сміттєві майданчики, де контейнери для побутових відходів обгородженні спеціальними конструкціями. Саме вони деякою мірою є захисною оболонкою від вітру, який розносить пакети, папірці та іншого роду сміття на десятки метрів. Та, на жаль, практика встановлення таких майданчиків ще на стільки поширена і не всі райони мають новомодні пристосовані контейнери. А в деяких будинках взагалі працюють сміттєпроводи, що дає змогу викидати сміття, не виходячи з дому.


Та невдоволення містян щодо незадовільного стану навколишнього середовища змушує їх звертатися до депутатів Бердичівської міської ради, а ті, в свою чергу, виносять подібного роду питання на розгляд сесії міської ради.


Так і склалося на минулій сесії Бердичівської міської ради, коли депутат від фракції ВО «Батьківщина» Олег Радецький, виступивши одразу з кількома запитами, торкнувся цієї теми. Він зазначив, що до нього звертається велика кількість бердичівлян, які проживають в районі м’ясокомбінату, зі скаргами на незадовільний стан навколишнього середовища. Додав, що це спричинене стихійними викидами сміття в районі вулиці Героїв Крут (за мостом, по дорозі до очисних споруд). «З метою недопущення порушення вимог державних санітарних норм та правил, які регламентують утримання території населених місць, що затверджені МОЗом, прошу управління житлово-комунального-господарства Бердичівської міської ради включити до річного плану на 2017 рік проведення робіт, пов’язаних із облаштування майданчиків з контейнерами для зберігання побутових відходів», - звернувся депутат до міського голови, його заступника Сергія Онофрійчука та присутніх на сесії. Крім того Олег Радецький чітко вказав на територію, де повинні розміститися такі майданчики: «Де розвертався колись маршрут №2, там задіяна земельна ділянка, яка нікому не шкодитиме. Це прохання людей».


На таке звернення депутата заступник міського голови почав давати пояснення, що, мовляв, практика облаштування майданчиків закритого типу в приватних секторах показала, що вони не дають ефекту. Причиною цього Сергій Онофрійчук назвав незадовільне прибирання території такого майданчику, як це роблять в будинках, що знаходяться в управлінні ЖЕКу чи ОСББ. А майданчики в таких приватних секторах перетворюються згодом на стихійне звалище і все це робиться по-іншому, цивілізовано, згідно договору.


А далі обговорення перейшло у площину діалогу, між репліками якого у декого виникало здивування, дехто сперечався, а дехто дивувався.


Василь Мазур: «Сергій Петрович прав, такий майданчик вже було ліквідовано, як їхати на вулицю Войкова».
Олег Радецький: «Я хочу заперечити. Такий майданчик знаходиться на вулиці В. Стуса, на вулиці Пархоменка…».
Сергій Онофрійчук: «І там його заберемо!».


В залі – напівтиша, напівсміх і фраза декого: «От дарма ви так сказали. Ще й тут ліквідують майданчики…». Міський голова, послухавши всі думки, вирішив зробити підсумок: «По-перше, інопланетяни туди сміття не приносять. Ті мешканці, які до вас звертаються, самі це і роблять. А на завершення розгляду цього питання додав, що долучитися до цієї проблематики варто, але потрібно вивчити питання, бо не все так просто робиться.


Тому було вирішено, що далі Сергій Онофрійчук ще поспілкується з Олегом Радецьким, а також з людьми, які живуть у тому районі, і вже тоді прийматиметься якесь рішення.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар квітень 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.