Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

П'ятниця, 9 Червня

В міській раді обговорювали проблеми собак та сміття в Бердичеві та чекають пропозиції від містян

В приміщенні актової зали Бердичівської міської ради у вівторок, 17 січня, пройшли громадські слухання щодо обговорення регуляторного акту проекту рішення «Правила благоустрою міста Бердичева». Незважаючи на невелику кількість охочих взяти участь в обговоренні (чи то не всі знали про даний захід, чи то громадськість міста не виявила особливого бажання стати учасниками вирішення нагальних існуючих проблем), в тісному кругу депутатів міської ради, голів ОСББ, представників громадських організацій та просто звичайних бердичівлян відбувалася своєрідна дискусія щодо основних питань – проблеми бродячих тварин та сміття.

Роз’яснити деякі аспекти та відповісти на питання, що цікавили і водночас хвилювали присутніх у залі, взявся заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Онофрійчук. Він зазначив, що ті регуляторні акти, які нині є в Бердичеві, вже застарілі і настав час внести зміни і прийняти нові правила благоустрою. Складаються протоколи, пред’являються відповідним службам, але, на жаль, проблеми не вирішуються, бо немає відповідних статей і вимог. Міська рада постаралася до таких правил включити досвід інших міст, більше року цей проект висить на сайті міської ради і з ним можуть ознайомитися люди, але за цей час пропозицій від громади стосовно покращення благоустрою міста майже не надходило.


Вищезазначені правила складаються з ряду розділів, які розкривають те чи інше питання (зелені насадження, будівлі та ін.). В кожному розділі розписано, в якому вигляді мають утримуватися ті чи інші будівлі або об’єкти різних сфер міста суб’єктами господарювання, і які права та обов’язки має утримувач. Детальніше заглиблюватися в суть проекту заступник міського голови не став, бо на меті було послухати людей, відповісти на питання та ще раз закликати до того, що потрібно подавати свої пропозиції на розгляд. Пропозиції від громади будуть обговорюватися на засіданнях постійних депутатських комісій, а потім розглядатимуться і на сесії, де прийматиметься рішення. Більше пропозицій не було, а час, як то кажуть, не гумовий, і потрібно приймати відповідні рішення.


На даний момент, як вказав Сергій Онофрійчук, до міської ради надійшло лише три пропозиції: дві стосуються проблеми бродячих собак, а третя – проблеми у поводженні з твердими побутовими відходами. Простіше кажучи, основними темами для обговорення на громадських слуханнях стали собаки та сміття. Хоча сміття присутніх зачепило набагато більше, бо майже весь виділений час депутати тільки й задавали питання, пов’язані з вивозом відходів у приватних секторах. Говорили про сміттєві майданчики, про запропоновані у кожному приватному будинку контейнери, про нерегулярність вивозу сміття та інше.


Що ж до проблеми собак, то лікар-ветеринар, депутат Житомирської обласної ради від фракції ВО «Батьківщина» Сергій Орлюк не зовсім зміг донести до присутніх свою думку щодо правил поводження з тваринами та врегулювання проблеми. Проект, який він власноруч розробив, і досі не був розглянутий представниками міської ради. Були відповіді стосовно великомасштабності даного проекту і можливості розгляду його на окремих громадських слуханнях, щоб нині не забирати час в інших бажаючих виступити. Сам же Сергій Орлюк зазначив, що проекту його на сайті і досі немає: «Мені пояснили, що я, як депутат обласної ради, не можу щось рекомендувати міській раді та казати, що їм робити. Але ж я маю право, як громадянин міста, давати пропозиції щодо покращення життя в Бердичеві і вирішення такої критичної у нашому місті проблеми». Заступник міського голови запевнив, що цим питанням займеться секретаріат, а далі все залежатиме від постійних комісій, на яких проект розглядатиметься, та від підтримки чи не підтримки його депутатами. Єдине, про що все ж таки встиг сказати депутат облради, так це обов’язковість ведення підрахунку кількості безпритульних тварин, зменшення їхньої чисельності гуманними методами та обов’язкова стерилізація і подальший догляд за ними.


Потім всі знову повернулися до проблеми сміття, укладання договорів з комунальним підприємством на його вивіз, порушення чинного законодавства. Між цими питаннями раз-у-раз проскакували і пояснення, хто повинен контролювати виконання правил благоустрою. Тут же багато чого залежить від інспекторів, але, на жаль, у місті відділ з питань благоустрою складається лише з двох працівників. Проте попередження і протоколи можуть складати й інші особи чи органи, що мають такі вповноваження (голови ОСББ, громадські організації, дільничні інспектори, поліція…).
Загалом громадські слухання на довгий час не затягнулися, так як не було що обговорювати, окрім сміття та собак, хоча зачепили і питання прибирання снігу.


Сергій Онофрійчук не один і не два рази повторив, що міська рада чекає на пропозиції громадян щодо покращення благоустрою міста. Поспішати з прийняттям даного положення вони не будуть, так як хочуть серйозно розглянути усі варіанти та пропозиції. Тому ті, хто хоче взяти участь в оновленні регуляторного акту, зміні деяких правил та покращенні навколишнього середовища і заодно й життя бердичівлян, можуть надавати письмові пропозиції для їхнього подальшого розгляду та прийняття.

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар червень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.