Четвер, 1 Червня

Бердичівські дороги поки не ремонтують, тому кошти нададуть комунальному підприємству на погашення різниці в тарифах

На позачерговій сесії міської ради, скликаній у вівторок, серед п’яти питань порядку денного і додаткового пункту «Різне», три питання стосувалися виділення одному і тому ж комунальному підприємству у Бердичеві коштів на відшкодування різниці в тарифах. А все тому, що виділення коштів на це потребувало внесення змін і до міського бюджету, і до «Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Бердичева».

Про те, кому і скільки коштів буде виділено з міського бюджету, доповідала начальник фінансового управління виконкому Бердичівської міської ради Алла Пацата.


Мова йшлася про комунальне підприємство «Бердичівтеплоенерго», що стало заручником важкого фінансового становища. Тарифи на послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання не відповідають витратам, що їх несе підприємство для надання цих послуг. Результатом цього стала неможливість своєчасного та повного розрахунку за спожиті енергоносії, які є основною частиною в собівартості послуг. До цієї проблеми долучилася і непогашена різниця в тарифах для бюджетних установ.


З метою забезпечення опалювального сезону в 2016-2017, а саме необхідності термінового проведення розрахунків, управління ЖКГ звернулося з проханням виділити кошти для відшкодування різниці в тарифах за теплову енергію в сумі три мільйони гривень за рахунок зменшення призначень на цю суму на поточний ремонт та утримання доріг.


Одразу у представника фракції ВО «Батьківщина» Володимира Пономарчука з’явилося цілком логічне питання, чи є у бюджеті міської ради кошти, що залишилися станом на 1 січня 2017 року, і чи можна їх задіяти у цьому випадку на дороги. Депутату пояснили, що кошти є, у сумі 21,6 мільйонів гривень, але до затвердження звіту про виконання міського бюджету, що проходитиме на сесії міської ради наприкінці лютого, їх розподіляти не можна.


А цих три мільйони, які буде забрано з коштів, виділених на ремонт доріг у місті, як зазначив заступник міського голови Сергій Онофрійчук, наразі є можливість надати для «Бердичівтеплоенерго». Поясненням цього є те, що взимку, поки надворі сніг та морози, поточний ремонт дорожнього покриття не проводиться.


Отож, враховуючи все вищенаведене, депутати міської ради підтримали рішення про виділення та спрямування зазначеної суми комунальному підприємству на відшкодування різниці в тарифах по другій групі споживачів (бюджетні організації та установи, що фінансуються з бюджету) на послуги з надання теплоенергії за 2008-2014 роки шляхом перерахування на розрахунковий рахунок підприємства, відкритого в установі банку.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.