Визначено проекти-переможці «Бюджету участі» в Бердичеві. Результати — РІО Бердичів

Неділя, 20 Трв

Визначено проекти-переможці «Бюджету участі» в Бердичеві. Результати

За чотири з половиною години групи лічильної комісії впоралися з підрахунком голосів за проекти «Бюджету участі» в Бердичеві. Розпочавши завершальний етап ще о другій годині, вже після шостої і сама комісія, і присутні працівники міської ради, виконавчого комітету, депутати та журналісти з нетерпінням чекали оголошення результатів. Деякі цифри вже одразу запевняли про перемогу того чи іншого проекту, адже з чотирьох груп, що вели підрахунки, були такі, які впоралися швидше. Решта теж слідом вносила в бланки кількість голосів за проекти кожного мікрорайону, паралельно вираховуючи, хто лідирує.


Очевидці та спостерігачі цієї клопіткої процедури, з нетерпінням чекаючи, які цифри прозвучать у результаті, обговорювали проекти, які, на їхню думку, дійсно необхідні місту і принесуть велику користь. Паралельно звучали і думки, що деякі конче необхідні для Бердичева заходи і так варто було б в місті реалізувати, без бюджету участі.

Асенизатор


Після останніх приготувань, складань бланків у стопки та внесень цифр у відомість було підведено підсумки та оголошено переможців. Кількість бланків у скриньках становила 1914 штук, та офіційно записаних до журналу обліку осіб було 1892. Недійсними виявилися 22 бланки, які бердичівляни заповнили і, не зареєструвавши у журналі, кидали в урни. Щодо вікової категорії містян, які брали участь у голосуванні, то були навіть бердичівляни, котрим під 80 років, але їм теж не байдуже власне місто. Найменшими виборцями стали 16-річні юнаки та дівчата, для яких це є першим досвідом виборів на міському рівні.


З п’яти десятків проектів, поданих до «Бюджету участі», за найбільшою кількістю голосів комісія визначила 6 переможців, по одному з кожного мікрорайону, на котрі було поділено місто.

В районі №1 («М’ясокомбінат») переможцем став проект №31 «Відродження парку» (благоустрій парку «Шкіроб’єднання»), за який проголосувало 1036 бердичівлян.

В районі №2 («Корніловка») переміг проект №3 «Красивому місту – достойний вигляд» (благоустрій озера біля Рафінадного заводу) – 990 голосів.

В районі №3 («Загребелля») з кількістю 819 голосів виборців здобув перемогу проект №38 «Екоплатформа» (благоустрій ботанічного саду).

В районі №4 («Червона гора») найбільше голосів – 680 – отримав проект №29 «Захисти дітей від автомобіля» (облаштування пішохідного переходу біля ЗОШ №12).

В районі №5 («Центр») переміг проект №28 «Встановлення дитячого спортивного майданчика в дворі НВК №10», отримавши підтримку 431 бердичівлянина.

І в районі №6 («Центр») 916 голосів містяни віддали за проект №12 «Могилу прадіда врятуй від забуття» (облаштування католицького цвинтаря).


З результатами голосування, враженнями та планами на майбутнє поділилася з представниками ЗМІ секретар міської ради Юлія Лефтер, зазначивши, що далі всіх чекає найголовніший етап – це втілення проектів-переможців в реальність. Це має бути зроблено до кінця 2017 року, а тоді вже можна буде планувати наступний рік. За весь час голосування організатори «Бюджету участі» приймали зауваження, на різних етапах вони вже мають аналітику того, що варто покращити або змінити на наступний рік у Положенні програми. Можливі зміни і в проведенні голосування, бо є багато думок стосовно його як паперового варіанту, так і електронного, що полегшить підрахунок голосів. Також є думки, щоб голосування у паперовому варіанті проходило у різних мікрорайонах. А головною особливістю «Бюджету участі», вважає Юлія Лефтер, є те, що місто об’єднали у 6 районів, кожен з яких тепер має переможця.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

1 коментарів

 • ,sk bp,bhfntktv
  ,sk bp,bhfntktv Четвер, 16 березня 2017 22:06 Надіслати

  сокальский подсуетился костёлом.)))) из гробов избирателей притащил,и сосунки-волонтеры в предлагали №12 в открытую.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

 • zahid bud
 • zahid bud1
 • asenposlugi1
 • moloko2
 • avtoshkola1
 • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.