Петиція проти підняття тарифу на проїзд в Бердичеві знаходить прихильників — РІО Бердичів

Четвер, 27 Червня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Петиція проти підняття тарифу на проїзд в Бердичеві знаходить прихильників

Це питання, на рівні з проблемою води та вивозу сміття, неабияк зворушило бердичівлян. На кожному кроці тільки те й чути, що після подорожчання вартості проїзду містяни ходитимуть пішки. Та й підняття ціни, на думку багатьох людей, є необґрунтованим.

Нагадаємо, що розмови про збільшення тарифу з послуг перевезення почалися ще місяця три тому. На початку року це торкнулося маршруток, міжміських автобусів і електропоїздів інших міст України. Враховуючи ще й підняття цін на комунальні послуги та решту речей, бердичівляни починали активно обговорювати можливість такої ж ситуації у себе в місті. Більше того, кожен намагався навіть спрогнозувати, якою буде нова ціна. В багатьох випадках всі зупинилися на тій, котра діє в інших містах, тобто 5 гривень.


А вже минулого місяця міська рада опублікувала регуляторний акт проекту рішення «Про встановлення тарифу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування», який підняв нову хвилю обурення. Самі перевізники кілька років підряд зверталися з проханнями підняти проїзд у маршрутках, бо дорожчає паливо, деталі до транспортних засобів і їхній ремонт у разі поломок. За їхніми підрахунками, рентабельною є сума у 7 гривень. Та в даному випадку бердичівляни не хочуть і 5 гривень платити за проїзд у маршрутках, стан більшості яких бажає кращого. Хоча під час оприлюднення регуляторного акту наголошувалося на прийомі пропозицій щодо вартості перевезення, дехто стверджує, що ціну навпаки знизити потрібно.


Вже 10 квітня з цього питання відбудуться громадські слухання в міській раді, але зараз люди активно виступають проти підвищення ціни на перевезення пасажирів у міському транспорті. Громадські організації Бердичева пишуть з кричущими заголовками «Це безпорядок, потрібно щось робити» звернення до голів фракцій міської ради з проханням не допустити необґрунтоване збільшення тарифів за перевезення пасажирів транспортом загального користування і залишити їх на тому рівні, який є на даний час. Вони апелюють до того, що на сьогоднішній день приватні перевізники міста не перевозять у повному обсязі пільгову категорію пасажирів і подані ними розрахунки щодо перевезення пільгових категорій громадян є сумнівними та не відповідають фактичним показникам роботи.


Крім того, бердичівляни вдались і до інших дій. На сайті Єдиної системи місцевих петицій з’явилася петиція «Проти підвищення цін за проїзд в громадському транспорті з 3 до 5 грн.». Громада Бердичева, окрім складної економічної ситуації в Україні, наводить ряд інших вагомих причин такого рішення. Це низька платоспроможність містян, збільшення тиску на міський бюджет, низька якість надання послуг з перевезення існуючим транспортом, відсутність графіків руху транспорту, низька культура водіїв, відсутність проїзних квитків, що дало б змогу відслідковувати пасажиропотік. А ще громада поважною причиною свого «проти» вважає відсутність різких коливань цін на паливо і відсутність встановлених GPS-трекерів, які дають змогу відслідковувати, скільки проїжджає транспортних засобів та де вони знаходяться по факту.


Максимальна кількість набраних підписів має становити 200. Та на даний момент їх уже є 130, що підтверджує активність бердичівлян у спільній меті не допустити підвищення тарифів на перевезення. От тільки як на це відреагує міська влада і самі перевізники, поки важко здогадатися. А конфлікти інтересів, бурхливі обговорення, крики і навіть скандали цілком можливі під час громадських слухань, де і вирішуватиметься доля міських маршруток, а заодно і доля людей, які ними користуються.

Відео

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

rif800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.