"Золота середина" у питанні проїзду в Бердичеві: з червня – 4 гривні, з вересня – 5 гривень — РІО Бердичів

Понеділок, 23 Квітня

"Золота середина" у питанні проїзду в Бердичеві: з червня – 4 гривні, з вересня – 5 гривень

Саме до такого поступового підняття тарифу на проїзд в міському транспорті Бердичева підійшли у прийнятті рішення члени виконавчого комітету на засіданні, що відбулося у понеділок, 15 травня. Аби не одразу шокувати громадськість, дати змогу їм підготуватися до плавного, начебто, переходу від 3 до 5 гривень, а перевізникам – виконати ряд зустрічних вимог, виконком навіть обіграв свої колег з Житомира, котрі двічі доходили до загальної згоди у цьому питанні.

Сказати, що дане рішення було швидким і беззаперечним, не можна, як і те, що такий результат став неочікуваним і непрогнозованим. Ще на самому зародженні своєрідного конфлікту щодо ціни на послуги з перевезення бердичівлян багато хто наперед був впевнений, що така «золота середина» у вигляді 4 гривень стане так званим «і не вам, і не нам», або начебто непогано, але й не добре. Та на те, що таку пропозицію присутні на засіданні виконавчого комітету почують від самих перевізників, явно ніхто не очікував. Адже, нагадаємо, що рентабельною за їхніми підрахунками була б ціна у 7,08 гривень, але оскільки для Бердичева це дорогувато, то зійшлися на 5-ти. А тут рішення, на подив, змінилося. Та про все по порядку.

Асенизатор


Більше півтори години члени виконавчого комітету, міський голова, його заступники, перевізники та водії, а також депутати та журналісти не на жарт дискутували, сиплючи на противагу один одному свої аргументи. На самісінькому початку розгляду даного питання заступник міського голови Сергій Онофрійчук ще раз нагадав усю історію, від зародження до майже фіналу, питання підняття тарифу на проїзд у маршрутках. Це і звернення самих перевізників стосовно нерентабельності нинішньої вартості, адже ціна на пальне ще коли піднялася, деталі до транспорту дорожчають, а мінімальна заробітна плата зросла, як і нарахування в усі фонди. Згадав заступник міського голови і про громадські слухання, котрі хоч і не є обов’язковими, та все ж були проведені і, на думку декого, перетворилися на політичний піар та неконструктивну бесіду, яку покинули більшість присутніх у залі, причому це були перевізники та водії. До речі, членів виконкому, котрі вирішували долю бердичівських маршруток, на громадських слуханнях не було і з народом, так сказати, вони не змогли поспілкуватися.

Окремо обговорили і питання дослідження пасажиропотоку на міських маршрутах, його перевіряла комісія, представниками якої стали не лише працівники управління праці і соціального захисту населення, але і працівники виконавчого комітету та бажаючі журналісти, депутати і активісти. Останні під час перевірок знайшли масу розбіжностей у підрахунках пільговиків і платних пасажирів, та пояснення на їхні запитання заплутали усіх ще більше і дали вкотре зрозуміти, що те, як повинно бути і як є, виявляється несумісними речами чи то в державі взагалі, чи то в Бердичеві.


А, напевно, найдовше і найдетальніше обговорювали найбільш хвилююче для бердичівлян питання – якості наданих послуг. Про технічний та санітарний стан більшості маршруток і не зовсім коректну поведінку деяких водіїв говорили вже безліч разів. Як одне із зобов’язань у разі підняття вартості проїзду поставили перед перевізниками питання якості послуг перевезення. Причому неодноразово повторювалося, що у цьому гроші ролі не грають. Їзда з незачиненими дверима, запах паленої гуми в салоні, спішка по графіку, коли люди навіть не встигають вийти з салону, а їх ще й нелюб’язно підганяють, розмови водія по телефону – це ще не весь список. Зрозуміло, що за більшу вартість проїзду бердичівляни хочуть і покращення перевезення людей. Про це говорилося на громадських слуханнях, але за місяць картина не сильно то і змінилася. Тому і претензії громадськості – обґрунтовані.


Щоб владнати ці проблеми, перевізникам і поставили ряд вимог, бо раз вже ціну піднімати, то і якість змінювати. А за цим, як сповістили наприкінці розгляду даного питання, будуть спостерігати. Як тільки проїзд з червня місяця стане 4 грн., проводитимуться перевірки транспортних засобів, технічний і санітарний стани, у присутності водіїв та перевізників. Результати таких перевірок покажуть, відповідає ціна якості послуг чи ні.


Що ж до остаточної вартості за проїзд у громадському транспорті Бердичева, то тут вирішили начебто піти назустріч людям і додали трішки «по-бердичівськи». З 1 червня – 4 гривні і перевірки, а з 15 вересня, при умові виконання перевізниками зустрічних вимог, ціна підніметься до 5 гривень. Щодо останнього, то версії розходилися. Перевізники називали дату 1 вересня, решта присутніх – 1 жовтня, а вирішили, як зазначалося вже вище, «по-бердичівськи», з 15 вересня. Та й дехто і тут знайшов пояснення, мовляв, все збігається за старим календарем. Майже одноголосно прийняте рішення, за винятком одного члена виконавчого комітету, секретаря громадської організації «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Житомирській області» Олександра Левченка, котрий з самого початку не підтримував таку ініціативу, і довгоочікуване питання вирішилось.


Чи залишиться кількість охочих їздити на роботу або у справах міським маршрутом такою, якою було раніше, покаже час, але заяви про «ходити пішки» все частіше лунають з вуст бердичівлян. Та їм також надали можливість не лишатися осторонь питання якості перевезення і у разі виявлення якихось порушень телефонувати у службу 15-05, аби разом, народом, покращувати сервіс у громадському транспорті до певних стандартів.

IMG 0420

IMG 0421

IMG 0422

IMG 0423

IMG 0441

IMG 0444

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

  • zahid bud
  • baner teatr 30

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • DitSvit1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.