За тим, який бізнес на даний час є найприбутковішим, можна слідкувати за вивісками на центральних вулицях наших міст. І Бердичів не виключення.
Лише декілька колишніх об’єктів сфери торгівлі чи послуг можуть похвалитись, що знаходяться на одному й тому ж місці понад три десятки років. Так, наприклад, на колишній «стометрівці» (від універмагу до міськвиконкому) з таких лише перукарня «Людмила» та «Сороковий» продовольчий магазин.
Деякі об’єкти взагалі тримаються не довше трьох-п’яти років. На цій невеличкій ділянці вулиці Європейської тепер є три оптики, дві аптеки, кілька кав’ярень, кілька банківських, страхових і нотаріальних офісів та декілька магазинів промислових товарів.
Але останнім часом промислові магазини не витримують конкуренції з продовольчими. Так на місці магазину з продажу мобільних телефонів декілька місяців тому з’явилася крамниця м’ясопродуктів «Брусилівські ковбаси», а кілька днів тому, на місці магазину побутової техніки замайоріли повітряні кульки, що сповістили про відкриття магазину продовольчих напівфабрикатів.
Відома мережа франшиз «Галя балувана» розмістила тут магазин товарів власного виробництва. Хоча задумувалась ця мережа як місця, де напівфабрикати готують на очах у відвідувачів, але в цьому закладі ніякого «харчоблоку» немає, а є лише прилавки з готовими товарами. Як пояснила продавчиня, тут продають напівфабрикати, які готують в магазині, розташованому біля центрального ринку.
І якщо така тенденція продовжиться, то ніхто не здивується, коли на місці колишнього книжкового магазину постане магазин «Нашої Ряби» або місце продажу ще чиїхось ковбас. Можливо, саме так ми йдемо до Європи, де все менше людей готують вдома обід чи вечерю, а йдуть до ресторанів чи тільки підігрівають готові напівфабрикати. Та й відкриття в Бердичеві вже більше десятка різних суші-фудів — це теж свідоцтво такої ж тенденції.