Фінансова грамотність — одна з найнеобхідніших навичок для сучасної людини, яка дозволяє ефективно розпоряджатись грошима. Тобто це набір знань, за допомогою якого можна оптимізувати витрати, примножити власний капітал, сформувати фінансову подушку та правильно використовувати позичені кошти. Пропонуємо розглянути основні принципи фінансової грамотності, зокрема, як взяти кредит в банку, щоб не потрапити до боргової ями.
Кошти не слід складати в «шухляду»
Оскільки економічна ситуація в країні та світі може змінитись будь-якої миті, слід піклуватися про збереження своїх фінансових активів. Оптимальний варіант — вкласти гроші, щоб вони «працювали». Можна придбати нерухомість, акції компаній, криптовалюту, але найпростіший та надійний варіант — це депозит в банку. Статки будуть захищені та приноситимуть щомісячний прибуток. Фінансові установи надають гарантію вкладникам, тому навіть при складній економічній ситуації в країні та світі ваші кошти будуть захищені.
Кредит — це серйозно
На жаль, не всі позичальники мають достатньо серйозне ставлення до боргових зобов’язань. Буває так, що молоді люди псують свій кредитний рейтинг, який потім не так просто відновити. Попри те, що отримати позику онлайн зараз максимально легко, не варто забувати, що це кредит та його потрібно своєчасно сплатити. Тим паче фінансові установи пропонують для цього комфортні умови.
Наприклад, в Ідея Банк можна отримати рішення по кредиту за хвилину, забрати кошти на карту в той же день, а потім вносити щомісячні платежі онлайн без комісії за допомогою зручного застосунку.
Шукати додаткові фінансові джерела
Навіть якщо ви маєте хорошу заробітну плату, що покриває всі ваші витрати, не слід сподіватись тільки на неї. Повертаючись до теми інвестицій, варто мати пасивне джерело доходу. Наприклад, відкладати кошти на придбання квартири та здавати її в оренду. Вкладення швидко «відіб’ється», а ви матимете додаткові кошти.
Крім того, завжди можна знайти невеликий підробіток. Наприклад, займатись репетиторством або опанувати сучасну IT-професію та приділяти цій діяльності кілька годин на день.
Не втрачати голову від більших статків
Після підвищення зарплати багато людей починають витрачати більше грошей на предмети розкоші, такі як автомобілі, одяг або дороге житло. Це неправильний підхід, оскільки він не покращує фінансове становище і призводить до того, що ви продовжуєте жити від зарплати до зарплати, намагаючись впоратися з більшими витратами. Незалежно від рівня доходу, важливо регулярно переглядати свої витрати та намагатися їх скоротити, щоб хоча б 10-20% доходу можна було відкласти для накопичень та інвестицій.